Okunma

Ferrari, Sonsuzluğun Ötesine Geçti!


29 Eylül 2010 Çarşamba 08:00
Ferrari, Sonsuzluğun Ötesine Geçti!

Ferrari’nin, dünyanın en çok satış yapan süper spor otomobil üreticilerinden biri olması şaşırtıcı değil. Satış rakamları açısından baş rakibi Lamborghini’yi, genelde, arkasında bırakmayı başaran İtalyan firma, bunu, model ailesi zenginliğine ve sunduğu olağandışı sürüş keyfine borçlu.

 

Ferrari SA Aperta, geçtiğimiz günlerde okuyucularımızla paylaştığımız (Tarihin En Güçlü Ferrari’si Huzurlarınızda) 599 GTO ile aynı motor ve platformu paylaşıyor. 12 silindirli, 6 litrelik benzinli motoru 8250 devirde, 661 beygir güç üretiyor. Bu gökgürültüsüne benzer kuvvet, SA Aperta’yı 100 kilometreye 3.2 saniyede taşırken, 350 kilometre son sürate çıkmasını da mümkün kılıyor. Yalnızca 80 adet üretilecek kara roketi, 600.000 euro’dan (yaklaşık 1.2 Milyon TL) piyasaya sürülecek.

 

 

 

 :: Ferrari mi, Lamborghini mi? Tercihiniz nedir?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ferrari, Sonsuzluğun Ötesine Geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ferrari, Sonsuzluğun Ötesine Geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ferrari, Sonsuzluğun Ötesine Geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "