Fiat Chrysler suçunu kabul etti, 30 milyon dolar ödedi


28 Ocak 2021 Perşembe 12:30
ABONE OL
Fiat Chrysler suçunu kabul etti, 30 milyon dolar ödedi

Fiat Chrysler Automobiles, ABD’de fabrika işçilerini temsil eden sendika üzerinden yolsuzluk yaptığı iddialarını kabul etti. Yapılan hatayı kabul eden otomobil firması 30 milyon dolar para cezası ödedi.

FCA, ek olarak 3.5 milyondan fazla bağış yaptı

Suçunu kabul eden Fiat Chrysler Automobiles, UAW soruşturması kapsamında ödediği 30 milyon dolar dışında ek olarak UAW yetkililerine 3.5 milyon dolardan fazla bağışta bulundu.

Detroit’teki federal savcılar tarafından 2009’dan 2016’ya kadar yapılan yolsuzluk ile suçlanan otomobil üreticisi, birkaç yıllık getiri ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı. Ayrıca FCA sözcüsü Shawn Morgan, şirketin planladığı suçlu itirazı ile para cezasını doğruladı.

Ek olarak, Fiat Chrysler’de çalışma ilişkileri başkanlığı görevini yürüten Al lacobelli, hükümet merkezinin diğer eş başkanı olan UAW başkan yardımcısı General Holiefield tarafından tutulan ipoteği silmek üzerine 262 bin dolara imza attığını açıkladı.

Ayrıca lacobelli, sendika başkan yardımcısı Norwood Jewell ve UAW’nin uluslararası yürütme kuruluna ait bir parti için, eğitim merkezinden 25.000 dolar onayladığını da ifade etti.

Aynı zamanda hükümet, eğitim merkezine ait kredi kartları ile Güney Kaliforniya’daki çeşitli restoranlarda UAW yetkilileri tarafından 30.000 dolardan fazla harcama yapıldığını belirtti.

Yapılan yolsuzluklar hakkında konuşan ABD Başsavcısı Matthew Schneider, Çarşamba günü yaptığı açıklamada “Bunu, şirketin sendika liderlerinden daha olumlu muamele görmesi umuduyla yaptılar.” dedi.

Son olarak hükümetin soruşturması eğitim merkezinde başladı ve UAW’deki diğer yolsuzluk eylemlerine kadar genişledi. Bu durum sonucunda iki eski sendika başkanı da dahil olmak üzere on bir yetkili mahkum edildi. UAW kısa süre önce, bağımsız bir izleme sendikası tarafından finansman ve operasyonlarının yönetilmesini kabul etti.

Ek olarak Fiat Chrysler US’nin, Fiat Chrysler ve PSA Peugeot’nun birleşmesiyle oluşturulan bir şirket olan Stellantis’in yan kuruluşu olduğunu belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Fiat Chrysler suçunu kabul etti, 30 milyon dolar ödedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fiat Chrysler suçunu kabul etti, 30 milyon dolar ödedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fiat Chrysler suçunu kabul etti, 30 milyon dolar ödedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği