Fiber İnternet Savaşının Galibi Kim?


10 Şubat 2014 Pazartesi 21:22
Fiber İnternet Savaşının Galibi Kim?

ShiftDelete.Net ofisinin ve test merkezinin 4.Levent‘te metro çıkışına çok yakın olmasının önemli bir sebebi var. En önemli bilişim markalarının hemen hemen hepsinin basın toplantısı, bu metro hattının çevresindeki etkinlik yerlerinde yapılıyor.

Editörlerimiz ve kameramanımız, bu toplantıları yerinde izlemek istediğinde trafiğin çileye dönüştüğü metropolde fazla zaman kaybetmeden özel bilgileri yerinde alabiliyor.

Neden zirveye gittik?

Bu sefer e-posta hesabımıza düşen davet, oldukça ilginçti. Toplantıyı yerinde izlemek için epey yol almamız gerekiyordu.

Adres: Olympos, Tahtalı Dağı’nın zirvesi, Antalya.

Deniz seviyesinden yüksekliği tam olarak 2365 metre. Teleferiğe binip, eşsiz doğa manzarasını izleyerek tırmanışı gerçekleştirirken Nefes filminin çekimlerinin de bu dağda yapıldığını öğreniyoruz.


TTNET, açıklamayı bu salonda etkili bir sunumla yaptı.

Bu kadar yolu gelmemizin turistik gezi ve teleferik hakkında bilgi toplamak değil elbette. TTNET‘in bu zirveyi seçmesinin özel bir sebebi var. Bu sayfada paylaştığımız verilerin yanı sıra TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, sunumuna devam ederken, BTK‘nın her 3 ayda bir paylaştığı “Türkiye Haberleşme Sektörü” adlı istatistiklerin sonuncusunun yayınlanmasını heyecanla beklediğini, TTNET’in internet servis sağlayıcıları arasında zirvede olduğunu aktardı.

Gözler son çeyrekte

Bu sayfada yayınlanan verilere göre, şimdiye kadar fiber internette abone sayısı baz alındığında yaptığı değerli yatırımlarla beraber Turkcell Superonline‘ın üstünlüğü söz konusuydu. Verilere göre 2013’ün son çeyreğinde fiber internet kullanan abone sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre %76,4 artarak 967.309 olarak açıklanmıştı.


TTNET yönetim kadrosu

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, BTK‘nın 2013’ün 4. çeyreğine ait pazar verileri açıklandığında, fiber abone sayısındaki üstünlüğün TTNET‘e geçeceğini duyuracaklarını belirtti.

Ofisimize de bekleriz

Rekabetin son kullanıcıya yaradığı bu alanda firmaların sabırsızlıkla beklediği en net sonuçlar, BTK tarafından bu sayfadaki son çeyreğe ait olan boşluk doldurulduğunda ortaya çıkacak. Katma değerli servisler konusunda son dönemde önemli başarı elde eden TTNET‘in fiber internet konusunda toplamda elde ettiği başarılı sonucun gerçekleşmesi de muhtemel.

Tüm bu sonuçları bir kenara bırakıp, 4.Levent‘te ve metroya çok yakın olan ofisimizde ne TTNET ne de Superonline‘ın fiber internet seçeneğinin bulunmadığını, DSL‘e mahkum olduğumuzu hatırlatalım.

:: Fiber savaşlarının galibi kim? SDN Forum’da tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
51 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Arkadaş 3 paragraf ıvır zıvır anlatmışsınız. Tamam güzel ama günümüz insanı zamana sıkışık. Konuyu kısa ve temiz bir şekilde özetleyin lütfen. Yok teleferik yok dağ. İlkokulda öğretmenimiz "Tatilde ne yaptığınızı kompozisyona dökün çocuklar" diye ödev verirdi. Sizinki de aynı hesap. Az laf çok bilgi.

" Fiber İnternet Savaşının Galibi Kim? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fiber İnternet Savaşının Galibi Kim? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fiber İnternet Savaşının Galibi Kim? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!