Okunma

Fiber ve AKK için Güzel Haber Geliyor!


25 Temmuz 2016 Pazartesi 07:06
Fiber ve AKK için Güzel Haber Geliyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından başlatılan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da bizzat ilgi gösterdiği fiber dönüşüm hareketi, gündemdeki olaylar nedeniyle hızını kaybetmişti. Operatörler ve sivil toplum örgütleri tarafından duyurulan toplantı, hareketin yeniden hız kazanması için umut ışığı oldu.

Kimler katılıyor?

Sektörün önemli oyuncuları Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat ile Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği üyesi şirketler, sektörün geleceğini şekillendirecek önemli bir gelişmeyi 27 Temmuz 2016 Çarşamba günü açıklamaya hazırlanıyor.

Toplantıya katılması beklenen kişiler arasında; Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak’ın olması bekleniyor.

Türk Telekom neden yok?

Listede sizlerin de dikkatini çekecek önemli bir eksiklik var: Türk Telekom.

Bu girişim, en geniş altyapıya sahip operatör konumunda olup, paylaşıma yanaşmak istemiyor gibi görünen Türk Telekom ile rekabete yeni bir boyut kazandırabilir.

BTK’nın Adil Kullanım Kotası’nı (AKK) bu yıl içerisinde tüketicileri sevindirecek ve beklentileri karşılayacak iyileştirme yapılacağına dair söz vermiş olması, ihtiyaç duyulan fiber altyapının gerekliliğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu toplantıdan, güzel haberler almayı ümit ediyoruz.

:: Sizin beklentileriniz neler? Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.


yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net’in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

139 yorum - “Fiber ve AKK için Güzel Haber Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hakkı abii noldu durum devam yazısı nerde????

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ortak olanınınınınınınzdan alalım reis, ama şimdi ortak olupta yapmayın.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Toplantının ne zaman olacağı hakkında bilginiz var mı Shift Delete ?
  Cevaplarsanız memnun olurum 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yürü be Superonline getir artık şu fiberini de 100mbps bağlatalım kurtulalım 8mbps adsl internetten yaw bıktık yavaş internetten.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  peki yaa türknet ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Paylaşıma yanaşmak istemiyorsa Türk Telekom'un kendisi kaybeder.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Uydunetin sitesindeki kampanya yazısını direk yapıştırıyorum.
  ''Taahhüt süresi boyunca; 100 Mbps’ye kadar 100 GB AKN EkoSınırsız Uydunet + Teledünya Üst Paket + Kablo TV + Altın Sinema Paketi + Uydunet Telefon Her Yöne 100 dakika paketi tarifesi 79,99 TL/Ay olarak uygulanacaktır.'' Bende bunun 25 mbps 150gb olanı var 60tl.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  adil kullanım kotasını destekliyorum, ancak kota biraz yükseltilmeli veya akk sonrası hız biraz daha artırılabilir. 100 Mbten 3 Mbe indirmek biraz adaletsiz oluyor. En azından yüzde 25e indirilmeli.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  şu ttnetin 16mbit saçmalığından kurtulup ne zaman fibere adım atacağız bakalım yıllardır bekliyoruz yaşlandık artık eğer fiber bağlantım olmadan ölürsem sanki kendimi 1900 lü yılların başında ölmüş gibi hissedeceğim.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat AKK İyileştirme Veya Hiç Umutum Yok AKK Kalkarsa SEVE SEVE Aynısını Yapacak Turk Telekom Yoksa ByBy Yaparız Arkasından Batışını İzleriz…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  TürkTelekom katılmamış olması hiçte şaşırtıcı değil. Görünen o ki ttnet ile bağımızı koparacağız. Zaten AKK denilen illet sadece Türkiye'de var kısıtlamaktan başka bir şey değil.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  ya bilader…AKK sadece Türkiye de var…yani biz dünyaki diğer ülkelerden çok mu ileriyiz onlar daha AKK ya geçememiş yoksa biz de mi bi sorun var…Ya az biraz halkı düşünün , inanın halkı düşünür onlar için çalışırsanız halkda sizi sever sizin için çalışır…Cidden bak…

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Şu kota saçmalığı kalksın. Demokraside kısıtlama yoktur. Kota bir kısıtlamadır. İnsanlar özgürce yaşasınlar bırakın artık !

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Biri de çıkmış kota doldu ama hızı hala aynı diyo darbe teşebbüsünden sonra ttnet kullanıılara 10 gb ek paket sundu ben dahil olmak üzere hatta 20 gb ek paket gönderdi akk girmedim bu ay

 15. SDN Okuru dedi ki:

  düşük gelirliler için aylık en az 512 mb ücretsiz internet istiyoruz. internet artık temel bir insan hakkıdır

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Darbe olayından sonra kota sınırı kalktı. Yanlışlık mı oldu yoksa rüşvet mi dağıtıldı anlamadık . Keşke hergün darbe olsun diyesi geliyor insanın 🙂
  Yanlız 16 mbit hız söylenmesine rağmen 1,2 mbit hızı geçemediğimiz için sövmeyi haketmişlerdir.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  PING Degerlerini düşürücek atılımlar yapılmadan bu sokaklardaki santraller o fiberi kaldırıcam diye milleti sıraya sokup latency yapıcak. Suanki altyapıda bile aksam yogun saatlerde fırlayan pingler varken AKK kaldırılsın hic oynayamayalım oyun falan zaten.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  benim 10 gb akk var ve bu süper bi haber vuhuuuuuu 😀

 19. SDN Okuru dedi ki:

  AKK'nin kalkacağı tek yer meclistir. Bir yasa çıkar bakalım kim uymayacak. Fiyat ve kota düzenlemesi meclis veya yetkilendirme yaptığı kuruluş tarafından yapılmalı. O zaman TT tıpış tıpış gelir. TT özelleştirme yapıldığı zaman bas bas bağırdık bu firma tekeldir. Yapmayın etmeyin diye. Ama kim dinledi. Şimdi cezasını vatandaş çekiyor.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Gelsin artık insanlar sıkıldı.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Bari 10 ve 20 mbps hızlarında adil kullanımı kaldırsınlar yada 300gb hak versinler bize

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Türk telekom'un sadece Adında Türk var…

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell malesef turk telekom yüzünden kısıtlanıyor…Devlet destekli telekom özellere imkan vermiyor nasıl gelişecekse bu şekilde internet..5g den bahsediliyor birde üstelik yazık..

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Darbe girişiminin olduğu gün ve ertesi gün, Türkiye'nin internet alt yapısının en büyük testi gerçekleşmiş oldu. Tüm Türkiye internete yüklendi, tarih boyunca böyle bir internet kullanımı olmamıştı. Peki internet yavaşladı mı? Hayır, zerre yavaşlama olmadı. Tam tersine, Telekom ve GSM operatörleri vanayı açtığı için, internet daha hızlı çalışmaya başladı. İnterneti kotalı satabilmek için ortaya atılan, alt yapı yetersiz yalanının da, ne kadar iğrenç bir yalan olduğu kabak gibi ortaya çıkmış oldu. Sözün bittiği yer, bu saaten sonra bu millet, kotalı sabit internetide, komik gigabytelar ile satılan mobil interneti de artık görmek istemiyor. Ey ISS'ler rahat bırakın bu milleti.

 25. SDN Okuru dedi ki:

  tt alp yapının ve türkyenin mecburen abone olanlar %65 lerde iken tt hiçbi kurumla anlaşmaya yanaşmaz tt para bende altyapı bende eğer bugün türkiyede hala iletişimde geirilik varsa ttnin diğer firmaları oyalaması ve işlemleri geç yapmasından kaynaklanıyordur bence tt türkiyede tekel konumda olduğu sürece bu kampanyalar zor ilerler diğer firmalara devlet desteği ile alpyapıları hızlıca yapmalarına imkan sağlanmalı.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  süperonline'ı arayıp fiber hat sorgulaması yaptığımda neden altyapı yok diye sormuştum cevap TürkTelekom ile yapılan anlaşma sonucu size fiber altyapı sağlayamıyoruz gibi absürd bir cevapla karşılaştım. inşallah bu haberden sonra superonlineden yada Türksat'tan fiber internet alabilirim

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Çarşamba günü yapılacak olan toplantı, sadece altyapı ile ilgili sanırım,
  AKK ile ilgili toplantı Ağustos ayında yapılacağını duyurmuşlardı, Ağustos ayından önce bir sonuç beklememek lazım.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom kadar kötü ve nefret ettiğim bir marka yok. İnternet almadan önce iyi kandırıyorlar sözleşmeyi imzaladın mı her şey ortaya çıkıyor. 1 aydır internetsiz kaldık hala en kısa sürede geleckler diyorlar. 1 ay gelemediniz marstan falan mı geliyorsunuz anlamadım ki. Sonunda bir gün geldiler kurdular. Sonra ne desinler. Portunuz yanmış. Yüksek 3 rakamlı bir fiyat söylediler ve eğer vermezsek internet bağlantımızın gelmeyeceği söylendi. Portun yanması benim suçum mu ne yani utanmasalar alt yapı parasını da istiyecekler. O gün akşam müşteri hizmetlerini aradım ve savcılığa başvurulacağını bildirdim. Ertesi gün internetimiz gelmişti. Hani port yanmıştı. Bu kadar kalitesiz bir firma olamaz. Fiber diye satılan internette sonradan hiper olduğu anlaşıldı. Satarken fiber sattıktan sonra hiper. Bırakın ya bu kelime oyunlarını. 24 mbps internetin akksi dolduğunda hız 1 mbpsye düşüyor nerde kalite nerde hizmet. Bir de bana sözleşmeyi imzalatan kişi suoeronline ı kötülüyordu yok pingi yüksekmişte superonline dan gelen çokmuş da 1 mbps internet hızı veriyorsunuz pingi düşük olsa ne yazar. Adamların tek işi gücü para olmuş. Kimseye önermiyorum. Burnumuzdan getirdiler. Bunların fiber dönüşüm hareketine katılmamalarını gayet normal buluyorum kim hizmeti kaliteyi arttırmak için para harcar ki.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  ellerinden öpeyim senin türk Telekom gibi ya

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Kurumsal 16 Mbps başlangıç paketi kullanıyorum. AKK yok.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Üst düzey iki yöneticisi göz altına alınmış yaşanan son olaylardan sonra inş. bu firmayı da düzeltirler AKK yı kaldırsınlar

 32. SDN Okuru dedi ki:

  AKK kalkması imkansız değil kalkar ancak, şu an atıyorum 100gb kotalı 8mbit interneti 70 liraya kullanıyorsak akk kotasız 8mbit interneti 150-200 tl yapabilirler buda bi çözüm kendilerince. Umarım böyle birşey olmaz, aynı fiyatlardan akk'sız internet gelir.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Kocaeli gölcükte POYRAZ WİFİ kullanıyorum 10 megabit hız AKK YOK SÜPRİZ FATURA YOK KULLAN ÖDE PİNG SÜRESİ 7 ppoe bağlantı hem kablolu hemde kablosuz olarak kullanıyorum 1 seneden beri bağlantıda kopma atma ötme sorunu yok aylık 50tl

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Abi akk kaldırılmasa bile arttırılması şart sene 2016 benim 75 gb ama 3 günde bitiriyorum oyun indirirsem 6 7 saat yani en az 300 den başlaması lazım 500 700 filan

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç değilse 150gb'tan sonra akk devreye girmeli.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Akk kalksın artık nefret ettim internetten

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Hakkı ağbi inşallah ama pek umudum yok hep böyle deniyor ama sonuç yok

 38. SDN Okuru dedi ki:

  bu haberin akk ile alakası yok. fiber alt yapıyla ilgili Turkcell Superonline, Vodafone ve Türksat ortak çalışma yapacak hepsi bu.

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar, hain darbe girişimi sonrasındaa, bu ay hızları düşürmediler. Ancak, gözlemlediğim kadarıyla, internette bir alt yapı problemi olmadı. Demek ki, korktukları ya da düşündükleri gibi değilmiş.

 40. SDN Okuru dedi ki:

  Hala altyapı yetersiz diyenler var, akk devreye girmedende aynıydı girdikten sonra da, hiçbirşey değişmedi bizim açımızdan, sadece Türk Telekom un işine yaradı

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Abi kalkmasa da 25gb yerine 150gb tan başlatsalar akk tarifeleri tabi fiyatı arttırmadan, o da yeterli olur isteyen biraz fazla verip arttırır.

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Akk nin kalkcagi yok sadece iyileştirilme ***** boyle bir soz de vermedi

 43. SDN Okuru dedi ki:

  En iyisi uydunet ***** yıllardır var, bi sıkıntısını gö***** şehirlere yayarlarsa millet ttnet'ten ***** 150gb akk internet ve üst paket tv var hepsi 60***** da 24-25 mbt arası düşmez aşağıya, ben memnunum açıkcası.Sadece kendi verdikleri modemi kullanmak zorundasın farklı modem bulmak sıkıntı o kadar.

 44. SDN Okuru dedi ki:

  akk yok şu an bende

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Bugün aldığım en güzel haber! Çarşamba gününü bekliyoruzzz

 46. SDN Okuru dedi ki:

  AKK kaldırmazlar ama arttırırlar.

 47. SDN Okuru dedi ki:

  bu kaan terzioğlu bi zamanlar yurtdışın da uyuşturucu dan aranmıyor muydu ya.?

 48. SDN Okuru dedi ki:

  Bırakın gelsin

 49. SDN Okuru dedi ki:

  akk kalmaz minimum 3 mbps hızı biraz daha yukarıya çekerler

 50. SDN Okuru dedi ki:

  zamanında akp hükümeti telekomu satarken rakipsizlik imzası atmasaydı keşke yani kısacası bu akk olayını ne yazıkki şuan övüp övüp yere göğe sığdıramadığımız akp yaptı. ayrıca şu fiyatlar dünyanın en pahalı fiyatları sınırsız 16mb internet 20 liradan 1 kuruş yukarı olmamalıydı avrupaya bakın asgari ücret 1200 euro sınırsız net 20 euro. türkiyede 1300 asgari ücret sınırsız 16mb net 150 lira. ne kadar acınacak bir ülkede yaşadığımızı belirtmek istedim.

 51. SDN Okuru dedi ki:

  İnternette video bile izleyemiyoruz. Yakında 4K telefonlar çıkacak. 3 ***** sürünüyoruz.

 52. SDN Okuru dedi ki:

  Çarşamba günü full sizde takipteyim SDN güzel haberler alırız umarım 🙂

 53. SDN Okuru dedi ki:

  İnşallah AKK Kalkar

 54. SDN Okuru dedi ki:

  Türk telekom sağolsun hiç hızım düşmüyor hep 1 mbps

 55. SDN Okuru dedi ki:

  akk kalkacak denmedi, düzenlenme yapılacak dendi, milleti sevinidiriyorsunuz boş yere. Kalkacağı yok artırırlar kotayı kalkmaz.

 56. SDN Okuru dedi ki:

  AKK kalkacak peki sonra?
  ben 25 mbit fiber (ttnet) kullanıyorum. ayın ilk yarısı hafta sonları internet kağnı gibi. video film izlenmiyor. 15 inden sonra rahatlıyor. çünkü altyapı yetersiz. AKK kalktıktan sonra bu interneti sömürenler nedeniyle tüm ay internet kullanışsız bir hale gelir. öncelikle altyapı geliştirilmeli. yoksa birileri sevinirken çoğunluk mağdur olacak.

 57. SDN Okuru dedi ki:

  iNŞALLAH AKK TAMAMEN KALKAR DA İNTERNETİN KEYFİNİ ÇIKARIP VERDİĞİMİZ PARANIN HAKKINI ALIRIZ

 58. SDN Okuru dedi ki:

  Birde şu upload ı yükseltsinler lütfen, sanki youtube'un disk parası ceplerinden çıkıyor.

 59. SDN Okuru dedi ki:

  Net master varmı acaba

 60. SDN Okuru dedi ki:

  Türk telekom da olsaydı iyi Olurdu diğer markaların internetine geçiş sağlalar müşterilr bu yüzden müşteri kaybı olucak kimse istemez müşteri kaybını

 61. SDN Okuru dedi ki:

  abi olay santarala uzaksın hızınız bu diyen personeller ve düşünceler olduğu sürece biyere varmaz. iyi be baktın sıkıntı var sen santara uzaksın kanka? abi öyle bişey yok şunu bi çözsünler. adam gibi internete muhtacız yıl olmuş 2116 hala muhtaç olacaz.

 62. SDN Okuru dedi ki:

  Yine Hakkı beyin klasik sözcük oyunlar ( gerçekten iyi bir iş adamı bunu belli ediyor çoğu kez ) , akk kalkmıcak , kalkarsa ( ki İnşallah kalkar ! ) olay olur hızlar düşer pingler tavan yapar vs vs . Ama hem kalkıp hemde pingler aynı kalırsa gelip buraya Eşşekler gibi anırıcam , Snd Okuru OrfeZeus !

 63. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom izin vermez gibime geliyor. Baksanıza toplantıya bile katılmamış.

 64. SDN Okuru dedi ki:

  Bunların bu cimrilikle açıklayacağı şey bence tuglife videolarında kalın çerçeveli gözlük mü kullanılsın yoksa ince çerçeveli mi açıklaması olacaktır.

  Kaldırmazlar akkleri, artırsalarda en fazla 50 gb'yi 75 gb yapar, zaten 50 gb 7. 8. günde bitiyor 75 gb de 12. günde bitsin, bir halta yaramaz.

 65. SDN Okuru dedi ki:

  Akk inşallah kalkar da bize 20mb diye sundukları internet hızı ,70kb den çıkar

 66. SDN Okuru dedi ki:

  en büyük altyapı sahibi tt yok
  kardesim superonline vodafone ve turksat tüm türkiyeye altyapsı yokki nolcak şimdi

 67. SDN Okuru dedi ki:

  Hakkı abi söylediyse bi umut vardır inşallah kalkar ve hadi akk sınırı astikten soranra bari 360 mbps mi 3 mbps ye dusurmesin 100 ideal aştıktan sonra okadar fatura oduyoz biraz bizede yapın zaten bilgi her yere yayılı yeterli maç adresi onaylansin

 68. SDN Okuru dedi ki:

  inşallah tamamen kalkar.

 69. SDN Okuru dedi ki:

  turkcell baz istasyonlarını paylaşmaya yanaşmıyorken iyiydi

 70. SDN Okuru dedi ki:

  Yazıda (BTK’nın Adil Kullanım Kotası’nı (AKK) bu yıl içerisinde kaldırmaya söz vermiş olması) deniyor BTK böyle bir söz verdi mi ki? Yanlış bilmiyorsam yeni bir düzenleme yapılacak denildi. Bunu okuyan kişiler AKK kalkacak diye umutlanacak şimdi. umarım ki kalkar ama benim bildiğim sadece kota ve kota sonrası hız değerlerinin yeniden duzenlecegi şeklinde.

 71. SDN Okuru dedi ki:

  Eninde sonunda kaldıracaklar. Nereye kadar böyle gidecek

 72. SDN Okuru dedi ki:

  hadi inşallah 100mbit akksiz en az şart artık sene 2016

 73. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm operatörlerde mi kalkıyor akk (Örn:Vodofone,Turkcell Superonline,Türk Telekom)

 74. SDN Okuru dedi ki:

  Fiber interneti 3 mb. kullanmak tam bir teknoloji katliamı. Kalksın artık bu saçmalık. (Turkcell Superonline abonesi)

 75. SDN Okuru dedi ki:

  akk nin kalkacağını hiç sanmıyorum ama umarım kalkar. hızı 3 mbps den yukarıya alırlar diye düşünüyorum

 76. SDN Okuru dedi ki:

  Bu dandik internet altyapısı ile AKK kalkmaz, sadece üst limit yükselir, belki bir de hız 3 değil de 5mbit olur. Boş yere umutlanmayın. Altyapıda ne yapıldıki bunu destekleyecek hız artırımları gelsin. Burası bir ortadoğu ülkesi; teknolojiyi edinme aynı anda olsa da, özetle teknik, altyapı, kalite ve insan metalitesi anlamıda avrupa ile arasında 20, amerika ile 30 yıl fark var. Bu gerçeği kabul edip, habire oralarla kıyaslayıp boş hayallere umut bağlamayın!

 77. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom neden katılsın zaten yavaş ve pahalı akk kalkarsa bu sefer hem yavaş hemde 2 kat fatura boşver katılmasınlar Superonline candır 😀

 78. SDN Okuru dedi ki:

  bu ay 16sında akk doldurdum hız düştü 20sinde geri yukseldi hala hizki kullaniyom sebebi ne acaba

 79. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede artik kalkması lazım at ile koşarken bi anda kendimizi eşeğin sırtında buluyoruz

 80. SDN Okuru dedi ki:

  İstanbulun göbeğinde,
  Hattınız;
  16Mbit destekliyor denilip.
  4Mbit hız verebilen altyapılar var.

  Altyapının geliştirilmesi konusunda ümidimi kaybetmeden bekliyorum 🙂

 81. SDN Okuru dedi ki:

  Süper haber yalnız internete ödediğimiz fiyatın sabit kalması lazım yoksa bir anlam ifade etmez. 25 mbps ye yeni geçtim 2 yıllık kontratım var uydunette fiyat sabit kalıp akk saçmalığının son bulması dileğiyle…

 82. SDN Okuru dedi ki:

  16 mbs 3e düşünce berbat oluyor ya ama hız düşmezse bence türkiyedeki alt yapı çöker çünkü herkes paso download yaparsa ne dayanır bu hıza 😀

 83. SDN Okuru dedi ki:

  Türk telekom katılmasa da olur superonline fiber altyapısı varken tt istediği kadar fiber reklamı yapsın ucuzcu insanlar kullanıyor zaten sadece

 84. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi bakalım kalksın. Fırsat bu fırsat kaldırın şunları.

 85. SDN Okuru dedi ki:

  AKK, internete vurulmuş bir kamçıdır. Bu kamçının etkisi günden güne artıyor.

 86. SDN Okuru dedi ki:

  Harika olur kalkması inşallah bakalım.
  Uydunet kullanıcısı.

 87. SDN Okuru dedi ki:

  Rekabet her zaman tüketiciye yarar.

 88. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom bizi gondiklemeye devam etme niyetinde de ondan katılmıyor 🙂

 89. SDN Okuru dedi ki:

  İnşallah kalkar. 32 Mbit internet kullanırken, 3 Mbit'e düşmek çok acınası bir durum valla. :'(

 90. SDN Okuru dedi ki:

  Akk inşallah kaldırılır…

Yorum yazın

Geri bildirim