Fiberle İlgili Sorulan Sorular ve Cevapları


21 Haziran 2012 Perşembe 12:00
Fiberle İlgili Sorulan Sorular ve Cevapları

Turkcell Superonline başta olmak üzere bazı firmalar fiber internet hizmetini ülkemizde yoğun olarak vermeye başladılar. Tabi fiber denildiğinde akla ilk gelen firma Turkcell Superonline

Peki fiber internet ile ilgili en çok hangi sorular soruluyor? İşte Turkcell Superonline‘a sorulan fiber soruları ve cevaplarını sizler için derliyoruz.

Fiber İnternete Nasıl Başvururum?

Turkcell Superonline fiber hizmeti, sadece hizmetin sağlanabildiği bölgelerden verilmekte. Eğer hizmet alanı içerisindeyseniz başvurmanız oldukça kolay. Üç anayoldan başvuru yapabiliyorsunuz. Bunlar;

Müşteri Hizmetleri

0850 222 0 222 nolu Turkcell Superonline Müşteri Hizmetlerini arayarak, Fiber İnternet abonesi olabilirsiniz.

Online

Superonline’ın WEB sayfasındaki başvuru formunu doldurarak Turkcell Superonline Fiber İnternet abonesi olabilirsiniz.

SMS

Turkcell abonesiyseniz ‘INTERNET’ yazıp 2000’e; eğer başka bir operator abonesiyseniz ‘INTERNET’ yazıp 0532 752 2000’e SMS göndererek Turkcell Superonline Fiber İnternet abonesi olabilirsiniz.

Fiber İnternet Hizmeti Alabilir miyim?

Turkcell Superonline‘ın WEB arayüzünden başvuru yaptığınızda, ilk adım olarak bulunduğunuz evin adresini belirtiyorsunuz. Adresi belirledikten sonra Fiber Sorgula butonuna basıyorsunuz ve fiber hizmetinin bulunduğunuz adreste desteklenip desteklenmediğini görebiliyorsunuz. Sorgulamayı buradan yapabiliyorsunuz.

Turkcell Superonline Fiber Hizmetinde Ücretlendirme Nasıl?

Turkcell Superonline‘ın tüm tarifeler için güncel ücretlendirme tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Fiber İnternet İçin Sabit Telefona Gerek Var Mı?

Turkcell Superonline fiber hizmeti için evinizde sabit telefon bulunması gerekmiyor. Ancak varolan ev numaranızı Turkcell Superonline’a taşıyarak, sabit ücretten kurtulabilir, ayrıca Fiber Ses hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

 

Fiber Ses Nedir?

Fiber ses, fiber teknolojisiyle avantajlı fiyatlara telefon görüşmesi yapmayı sağlayan sabit telefon hizmetidir. Ev telefonunu, numarası değişmeden Turkcell Superonline’a taşıyanlar Fiber Ses keyfini yaşayabilirler.

Hız Alanı ne demek?

Hız Alanı, tercih ettiğiniz fiber internet paketinizin belirlenmiş Adil Kullanım Kotasının aşımı durumunda ay sonuna kadar download hızınızın 1 mbps (1024 kbps), upload hızınızın ise 256 kbps olarak düzenlenmesidir. Hız alanı içinde belirlenen kotanın aşılması durumunda kota aşım ücreti yansıtılmaz, internet kullanımınız devam eder.

Hız Alanı aşıldığında internet kullanımım devam eder mi?

Esnek Kotalı internet kampanyasında ay içerisinde veri indirme (download) ya da veri yükleme (upload) 25 GB’yi aştığında ay sonuna kadar download hızınız 1 mbps, upload hızınız ise 256 kbps olarak düzenlenecektir.

Kota ile Hız Alanı Arasındaki Fark Neler?

Kotayı aştığınız zaman ya internet bağlantınız kesilir ya da aşılan miktar kadar ek ücret ödersiniz. Hız Alanı uygulamasında ise ek ücret ödenmiyor. Sadece internet hızınız belirlenmiş hızlara düşürülüyor.

Hız Alanı (AKK) Olamayan Fiber Tarifeleri Neler?

Turkcell Superonline tarafında fiber üzerinden 2 tarife mevcut, Bunlar;

 • Propaket 20 mbps – 199TL/Ay
 • 1000 mbps 3 Ay 499 , devamında 999TL/Ay

Kotasını Aşmayan Fiber İnternet Kampanyası ile İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları:

Kotasını Aşmayan İnternet Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

Bu kampanyadan 15 Mayıs 2012 – 31 Ağustos 2012 tarihleri arasında yeni Turkcell Superonline Fiber İnternet müşterileri 24 ay taahhüt vererek yararlanabilirler.

Kampanyada Kurulum Ücreti Ödeyecek Miyim?

Kampanyada 24 aylık taahhüdünüz karşılığında 150 TL’lik kurulum ücreti alınmamaktadır.

Aktivasyon Ücreti Ödüyor muyuz?

29 TL‘lik aktivasyon ücreti, 24 ay taksitli olarak faturanıza yansıtılıyor.

Fiber İnternet Hizmetim Taahhüt Süresinden Önce İptali Durumunda “Cayma Bedeli” Olarak Ne Kadar Ödeme Yapacağım?

Aktivasyon ücretinin kalan taksitleri, kurulum bedeli 150 TL ve Fiber İnternet Paketinde yararlanılan faydaların toplam tutarı son faturanıza yansıtılır.

Kotamı doldurduğumda ne olacak?

Kotasını Aşmayan İnternet kampanyasında seçmiş olduğunuz paketin kotasını doldurduğunuzda internetiniz ay sonuna kadar durdurulur. Bir sonraki ay başında tekrar seçmiş olduğunuz kota geçerli olur.

İnternetim durdurulduğunda tekrar açtırmak için ne yapmalıyım?

İnternetiniz durdurulduğunda joker kota paketi satın alarak internet keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Joker Kota paketlerini nasıl satın alabilirim?

Online işlem merkezinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak joker kota paketleri satın alarak internetinizi tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Joker Kota paketini satın aldıktan sonra ne kadar geçerli olacak?

Satın almış olduğunuz Joker Kota paketi ay sonuna kadar geçerlidir.

Joker Kota paketinin seçenekleri ve fiyatları nelerdir?

Joker kota paketi 1GB ve 4GB olarak seçeneklendiriliyor. 1GB için 4.99 TL, 4GB için 19 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Esnek Kota Kampanyası ile İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları:

Esnek Kotalı İnternet kampanyasından kimler yararlanabilir?

Bu kampanyadan 14 Mayıs 2012 – 31 Ağustos 2012 tarihleri arasında yeni Turkcell Superonline Fiber İnternet müşterileri 24 ay taahhüt vererek yararlanabilirler.

Esnek Kotalı İnternet kampanyasında kurulum ücreti ödeyecek miyim?

Kampanyada 24 aylık taahhüdünüz karşılığında 150 TL’lik kurulum ücreti alınmamaktadır.

Aktivasyon ücreti ödeyecek miyim?

Tüm vergiler dahil 29 TL aktivasyon ücreti alınmaktadır. Bu tutar tercihinize göre peşin ya da 24 ay taksitli olarak Turkcell Superonline faturanıza yansıtılır.

Numaramı Turkcell Superonline’a taşırsam ev telefonu için sabit ücret ödeyecek miyim?

Ev numaranızı Turkcell Superonline’a taşırsanız herhangi bir sabit ücret ödemeden aynı numaranızla hizmet almaya devam edebilirsiniz. Ev telefonunuzdan yapacağınız görüşmelerde detaylarını www.superonline.net adresinde bulabileceğiniz “Konuştukça Öde” tarifesinden ücretlendirilirsiniz.

Fiber internet hizmetimi 24 ay taahhüt süresinden önce iptali durumunda “cayma bedeli” olarak ne kadar ödeyeceğim?

Aktivasyon ücretinin kalan taksitleri, kurulum bedeli 150 TL ve Fiber İnternet Paketinde yararlanılan faydaların toplam tutarı son faturanıza yansıtılır.

Kampanya kapsamında hangi hız seçenekleri var ve ücretleri nelerdir?

Esnek Kotalı İnternet kampanyasında 20 Mbps hızı seçebiliyorsunuz. Bu hız seçeneğinde 25 GB ve 4 GB olmak üzere iki farklı indirme kotası bulunuyor. Upload kotası ise iki tarifede de 25 GB..

Bir üst pakete geçirilmeden önce bilgi verilecek mi?

Kampanyada kotanızın %80 ine ve %100 üne ulaştığınızda size SMS ve email ile bilgilendirme yapılacaktır.

Turkcell SuperOnline 1000 Mbps Kampanyası ile İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları:

Kampanyadan kimler faydalanabilir?

Bu kampanyadan internet erişim altyapısı 1000 Megabite Kadar İnterneti destekleyen bölgelerde ikamet eden müşteriler yararlanabilir. 1000 Megabite Kadar İnternet ön başvuru talebinize istinaden görevli ekibimiz tarafından altyapınız kontrol edilerek 2 iş günü içerisinde size hizmetin verilip verilemeyeceği veya ne kadar süre içinde verilebileceği ile ilgili bilgi verilecektir.

Kampanya şartları nedir?

12 ay taahhütle 3 ay boyunca 499 TL sonrasında da 999 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Kampanya kapsamında modem, aktivasyon ve kurulum 12 aylık taahhüt ile birlikte ücretsizdir.

Kampanya hangi tarihler arasında geçerlidir?

Kampanya 1 Ocak 2012 – 30 Haziran 2012 tarihleri arasında geçerli olacaktır.

Kampanyanın taahhüt süresi nedir? Taahhütsüz seçeneği var mıdır?

1000 Megabite Kadar İnternet kampanya taahhüdü 12 aydır. Kampanyanın taahhütsüz seçeneği bulunmamaktadır.

Aktivasyon ücreti ödeyecek miyim?

İlgili kampanyada, aktivasyon ücreti alınmamaktadır.

Kurulum ücreti alınmakta mıdır?

İlgili kampanyada kurulum bedeli alınmamaktadır. Abonelik, taahhüt süresinden önce iptal edildiğinde tüm vergiler dahil 600 TL’lik kurulum bedeli kampanya iptal bedeli olarak fatura edilmektedir.

Kampanya kapsamında modem ücretsiz midir?

İlgili kampanyada modem bedeli alınmamakta, abonelerimize mülkiyeti Turkcell Superonline‘a ait olmak üzere kampanya süresince modem cihazı tahsis edilmektedir. Hizmetin sonlandırılması halinde kampanya kapsamında Turkcell Superonline tarafından tedarik edilen modemi Turkcell Superonline bayisine çalışır durumda ve tüm parçaları eksiksiz olarak teslim edilmezse tüm vergiler dahil 250 TL modem ücreti olarak faturalandırılır.

Kampanya süresi içerisinde başka bir hız paketine geçebilir miyim?

İlgili kampanyada,kampanya süresi boyunca paket değişikliği yapılamaz. Bu kampanya içerisinde sadece 1000 Megabite kadar hızından hizmet alabilirsiniz. Hız paketinizi değiştirmek için “Kampanya İptal Bedelini” ödeyerek kampanya değişikliği yapmanız gerekmektedir. Çünkü daha üst bir hizmet bulunmadığı için, yapacağınız değişiklik bir alt hız altında olacağından, tarifede değişiklikler meydana gelecektir.

Kampanya süresi içinde Adil kullanım koşuluna dahil olacak mıyım?

1000 Megabit’e kadar internetin hız alanı sınırsızdır. Ay içerisinde dilediğiniz kadar download ve upload yapabilirsiniz.

:: Fiber internet ile ilgili sizin takıldığınız sorular var mı?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Fiberle İlgili Sorulan Sorular ve Cevapları”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiberlemek istiyorum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar Superonlin fiber geldi diye sitemize geçtim.. ama cayma bedelini kesinlikle ödemediler.. ttnet zulmünden kaçarken daha beterine rastladım.. şimdi iptal etmek istiyorum 300 lira cayma bedeli istiyorlar..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  çok yazık … eleştirdik diye bu kadar superonline fiber haberi ard arda gelmesini..bi sürü yorumu emek harcayıp yazan kişilerin hiç bir yorumunu onaylamamışsınız adam gibi..dibe vurmak için gözden düşmek için bu kadar çaba sarfedilirdi ancak…
  eleştiriyi kaldıramıyorsanız yapmayın bu haberleri o zaman…yada yorumlara kapatın.. bidahada gelmem shift delete….benim için bitmiştir…

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  1000Mbps İnternet çok ucuzmuş hemen 2 tane almalıyım

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  artık superonline.com sitesine gerek yok.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben Superonline ilk çıktığında 79 TL ye 20mbit Sınırsız almıştım. o zaman tabi adil kullanım falan filan demiyorlardı. Sonra bir müddet daha bunu bu şekilde satmaya devam ettiler tabi çok şikayet gelince tarifleride düzenleyip sitelerinde de adil kullanım olayına devam ettiler.. herneyse yapacak birşey yok şuan da en iyi hizmeti bu veriyor. evde de iş yerinde de superonline fiber kullanıyorum. Internette sorun çıkmadığı sürece bir sıkıntı yaşamassınız ancak bir sorunla karşılaşırsanız emin olun kimse sizi memnun etmek için kılını bile kıpırdatmaz.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  gel vatandas soyguna gel dunyanin en pahali sehirlerinden birinde yasiyorum (dubai) baglanti 16mbps (limitsiz ne akk ne kota hic bir sekilde hiz degismiyor/dusmuyor) sabit hat (sehir ici sabah/aksam bedava) hd kalite tv yayini = yaklasik 145tl…

  yaziklar olsun seni soyana canim vatanim !

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  akk varsa at çöpe

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  gel gel gel turkcell fibere gel…

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  olsa şaşardım.

" Fiberle İlgili Sorulan Sorular ve Cevapları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fiberle İlgili Sorulan Sorular ve Cevapları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fiberle İlgili Sorulan Sorular ve Cevapları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!