Okunma

Film İndirme Bağlantısı Vermeyin!


23 Nisan 2008 Cuma 21:00
Film İndirme Bağlantısı Vermeyin!
Amerikan adalet sisteminde yeni bir akım oluşuyor. Zamanında Türkiye’de de benzer şekilde uygulanan (sanırız hâlen uygulanabiliyor) bir hukuk mekanizmasıyla, telif hakları saklı olan içeriğin paylaşılmasına aracı olmak da cezaya tabi hale geliyor. Bunun son örneği, iki tane internet sitesine açılan dava. Cinematube.net ve Showstash.com siteleri şu an çalışmıyor; zira birkaç milyon dolarlık cezalarla karşı karşıya durumdalar.

Fatura Çok Uzun

Şu anda kapalı olan sitelerden, Cinematube.net 1,374 milyon dolar, Showstash.com ise 2,7 milyon dolar cezaya çarptırıldı. Amerikan yapımı dizi ve filmleri paylaşmak istiyorsanız tekrar düşünün, mesajı verilen bu uygulamada, doğrudan dosyaları paylaşmamanızın veya barındırmamanızın bir önemi yok. "İndirmek için buraya tıklayın" demeniz bile cezayı yemeniz için yeterli.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “Film İndirme Bağlantısı Vermeyin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sanırım türk sitesi direkizle de kapandı başımız sağolsun :(…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’nin bilişim alanında kendi yasal düzenlemeleri var, Amerika kanunlarını uygulamıyoruz. …

 3. SDN Okuru dedi ki:

  eğer bunu uygulamaya geçerlerse çok zengin olacaklar zira ülkemizde binlerce site var tamam dvd filmleri paylaşanlarda sorun yokta benim dizilerimden ne arıonuz..
  miniova yı kapatmazlarsa diğer siteleri boşuna kapatı***** içerik yook…

Geri bildirim