Filmlerdeki kötüler neden iPhone kullanmıyor?


26 Şubat 2020 Çarşamba 16:30
Filmlerdeki kötüler neden iPhone kullanmıyor?

Bir filmi izlerken kötü karakterin neler yapmaya çalıştığını anlamaktan aslında kullandığı telefona dikkat etmeyiz. Peki düşünün izlediğiniz herhangi bir filmde kötü karakter, emellerini gerçekleştirmek için birini ararken hangi telefonu kullanıyor? Ünlü yönetmen Rian Johnson, söz konusu durumu hem gerekçelere dayandırıyor hem de bazı Apple anlaşmalarına.

Filmlerdeki kötüler neden iPhone kullanmıyor?

Ünlü yönetmen Rian Johnson, Vanity Fair isimli YouTube kanalına yaptığı açıklamada bu soruya samimi bir yanıt verdi.

Videoda 23 dakika boyunca filmler üzerine konuşan Johnson, filmlerde kötü karakterlerin neden iPhone kullanmadığını da anlatıyor.

Esprili bir yaklaşımı benimseyen Knives Out yönetmeni, özellikle suç ve cinayet içerikli filmlerde katilin belli olmadığı durumlarda, katilin kullandığı telefondan tespit edilebileceğini söylüyor. Bunun nedeni ise Apple’ın yönetmenlerle imzaladığı bir anlaşma.

İddialı olan bu açıklamayı şakayla karışık bir şekilde anlatan yönetmen, kötü karakterlerde Android telefonları ya da yıllar önceki modelleri görebileceğimizin altını çiziyor.

Oldukça ilginç olan bu nedene bakıldığında aslında doğru olabileceğini görüyoruz. Zira yönetmenler ve Apple arasında imzalanan bazı anlaşmalar ile yönetmenlerin kasıtlı olarak kötü karakterlerine iPhone kullandırtmadığı görülüyor.

Elbette filmlerde iPhone modelleri kullanılıyor ancak iyi ya da nötr karakterlerde.

Apple’ın şirket politikaları gereği aldığı bu önlem birçok kişinin bilmediği detayların da ortaya çıkmasını sağladı. Yönetmen yaptığı minik itiraftan sonra kendi filmi için bu detaya daha çok dikkat edeceğini ve ‘’Kötü karakterinin’’ ifşa olmayacağını söylüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Filmlerdeki kötüler neden iPhone kullanmıyor?”

 1. Anonim dedi ki:

  kısacası fakirim desene ayıp bişey değildir sana şimdi pro maxini hediye etsem nefessiz koşarsın almaya

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Helal kardeşim pro maxin var ya en zengin sensin şu an bill gates mill gates ağlıyor şu an ha

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  iPhone hiç kullanmadım kullanmayada niyetim yok iyi adam rolünde de olsam kötü adam rolünde de canın cehenneme iPhone

  1. Anonim dedi ki:

   Bu yorumu yapmak için o beynini çok zorladın mı abisi ?

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Ne kadar cahilsin

  3. Anonim dedi ki:

   ben olsam alır satarım o kadar aptal değiliz apple’ı niye bu kadar savunuyorsunuz anlamıyorum 6 dan sonrakilerde pek bi fark yok açıkcası; üstelik bir sürü kaliteli telefon varken illa iphone olacak diyosan oda senin ve senin gibilerin vizyonsuzluğudur. adamların 1 adet iphone 11 max üretim maliyeti maximum 750 ila 1000(kesin bilgim yok) dolar arası falandır. sana sattığı fiyatla 9-10 kat kar ediyor bu adamlar kısacası ayak üstü milleti düdüklüyolar neden? “zaten alıyolar yükseltin fiyatlarıda kaliteli gözüksün” gerçekten sırf yaptıkları bu numaralar yüzünden bırak 11 max’i apple dan hisse verseler yinede almam.

   1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Konuştukların nasıl çelişiyor
    1000 dolara maliyeti olan ürünü 10 katına satmış olsa 10000 dolar bugün ort 65000 eder
    Çok akıllısın ya millet gerizekalı

 3. Birisi dedi ki:

  Çünkü iphone kısıtlı olduğu için her kötülüğü yapamayacaktır, ondan olmasın.

  1. Anonim dedi ki:

   vaaay çok zekice

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   :)))))

" Filmlerdeki kötüler neden iPhone kullanmıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Filmlerdeki kötüler neden iPhone kullanmıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Filmlerdeki kötüler neden iPhone kullanmıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "