Filmlerle İlgili Her Şey Bu Sitelerde


31 Temmuz 2010 Cumartesi 10:00
Filmlerle İlgili Her Şey Bu Sitelerde

Bir dönem sadece ülke yöneticilerinin izleyebildiği sinema, bugün her ekonomik ve sosyal sınıftan insana hitap ediyor. Tiyatrocular ve diğer sanatçılar tarafından ilk başlarda hoş karşılanmayan sinema, günümüzde 7. sanat olarak adlandırılıyor.(Comic Con 2010’un Güzel Yüzleri)

Dünyanın en gözde ve prestijli sanatlarından biri olan sinema, yapımcılar kadar yan sektörlere yatırım yapanları da kazandırıyor.( Gelecek Program 2)

 

 

Gösterime Girmeyen Filmler Hakkında Bilgiler

Milyon dolarlar karşılığında hazırlanan bu filmler gişede yapım ücretinin kat kat üstü hasılat elde ediyor. İnternet’in yaygınlaşmasıyla birlikte sinema tutkunları kendilerine hitap eden sitelere de ulaştılar.(İşte Karşınızda Thor Filmi)

Bu siteler sayesinde filmlerin daha yapım aşamasındayken bile bilgilerini edinebiliyorsunuz. Sinema tutkunlarına içerikleri ve bilgi arşivleriyle hitap edecek siteleri bir araya getirdik. (En Komik Chuck Norris Esprileri)

 

10.Filmlerin sonu burada

Spoiler (filmlerle ilgili can alıcı bilgi) öğrenmekten nefret eden insanlar kadar bir yapımı izlemeden önce onun hakkında her şeyi öğrenmek isteyen insanlar da var. Themoviespoiler.com bu konuda geniş bir arşive sahip.

 


www.moviespoiler.com

 

Popüler filmleri sıralayan site bu yapımlarla ilgili geniş senaryo özeti ve can alıcı tüm sahneleri anlatan makalelere sahip.

9. Bu filmin sonu izlemeye değer mi?

Bu sitenin konsepti oldukça ilginç. Sayfaya izlemek istediğiniz ama kalitesinden emin olamadığınız filmlerin adını yazıyorsunuz. Site ise karşınıza filmlerin sonunu anlatan yazıları çıkartıyor.

www.moviepooper.com

Movieprooper adlı bu sayfanın sloganı ise oldukça ilginç. Bazen film sonları verdiğiniz bilet parasını değmez.

8. Gizli sahneler rehberi

Son dönemlerde filmlerin sonlarına gizli sahneler eklemek yapımcılar arasında moda oldu. Teknik ekibin isimlerinin geçtiği kayan yazılar kısmı genelde sinema salonundan çıkılan bölümdür.

 

 

www.moviestinger.com

 

Ancak bu gizli sahne hilesiyle yapımcılar salondan çıkma anını daha da geciktirmek istiyor. Moviestinger.com adlı site. Tüm filmlerin sonundaki gizlenmiş sahneyi size anlatıyor ya da videoyla gösteriyor.

7.Sosyal ağlarla ortaklaşa çalışma

Sosyal medya ve ağlar son yılların en popüler internet ortamlarından. Bu tarz sitelerde beğendiğiniz her türlü makaleyi ve videoyu tüm arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

www.spollywood.com

Eğer filmlerin sonunu arkadaşlarınızı söylemeyen biriyseniz, moviestinger.com bu konuda en başarılı sayfalardan biri. Filmlerle ilgili her türlü bilgiyi bu site yardımıyla sosyal ağınızda paylaşabiliyorsunuz.

6. Dizi ve filmler hakkında herşey

Amerika bazlı bu site, dönem içerisinde popüler olan tüm diziler ve filmler hakkındaki bilgileri sayfalarında paylaşıyor. Takip ettiğiniz dizinin bir sonraki bölümünde neler olacağını bu siteden okumanız mümkün.

 

www.spoilertv.com

Aynı şekilde filmlerle ilgili her türlü bilgiye sayfadan ulaşmak mümkün.

5. Senaryoları ince elleyip sık dokuyorlar

Bir filmi etkileyici yapan en önemli unsur beklide senaryonun mümkün olduğu kadar az boşluğa sahip olmasıdır. Spoilerfix.com geniş bir film ve dizi senaryo arşivine sahip.

 

 

www.spoilerfix.com

 

Bu sitede yazan insanlar, izledikleri filmler ve dizilerin senaryolarını baştan aşağıya eleştiriyor. Hikayedeki boşluklar ve tutarsız noktalar site yazarları tarafından topa tutuluyor.

4. Türk snema portalı

Beyazperde.com filmlerle ilgili teknik ve önemli bilgileri bulabileceğiniz bir site. Filmler hakkında üye yorumlarına da yer veren sayfa bu konudaki en iddialı yerli içeriklerden biri.

 

www.beyazperde.com

Oyuncu kadrosu, filmin senaryosu gibi bilgilerin dışında yapımların gösterim tarihini de bu site üzerinden takip etmek mümkün.

3. Gösterime girmeyen filmlerden kareler

Bu site, sinema ve çizgi roman severler arasında tam bir efsanedir. Blog tarzı bir yapıyla yaklaşık 10 yıl önce kurulan aintitcool.com, yaptığı sert film eleştiriyle büyük dikkat çekmişti.

www.aintitcool.com

Sayfa sonra içeriğine gösterime girmeyen filmlerden çekilmiş casus fotoğrafları da ekleyince dünya çapında bir üne kavuştu.

Tek kişinin oluşturduğu sitede şu anda onlarca insan çalışıyor. Bir film hakkında her türlü dedikodu, senaryo boşluklarını ve spoiler bilgilerini görmek istiyorsanız bu siteyi sürekli ziyaret edin.

2. Bu iş için de kullanılıyor

Wikipedia’nın varlığından herkes haberdar. Her konu hakkında makalelerin yer aldığı bu site filmler hakkında bilgi almak için birebir.

 

www.wikipedia.com

Bir filmin yapılış öyküsünden ayrıntılı senaryosuna ve çekim sırasında yaşanan ilginçliklere kadar her şeyi buradan okumak mümkün.

1. Sinema severler buluşuyor

IMDB.com içeriği ve üyeleriyle birlikte, dünyanın en iyi sinema sitelerinden biri. Artık sinema şirketleri bu sitenin üyelerinin belirlediği kritik notlarıyla bile övünebiliyor.

 

 

www.imdb.com

 

Bu sayfada filmin yapım aşaması bilgilerinden tam kadro oyun listesine kadar her şeye ulaşabiliyorsunuz. Replikler, hatalı sahneler ya da filmin içerdiği gizli göndermeler IMDB‘nin içerikleri arasında yer alıyor.

:: Listemizdeki sitelerden en çok hangisi ilginizi çekti? Sizin sıralamanız nasıl olurdu?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Filmlerle İlgili Her Şey Bu Sitelerde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Filmlerle İlgili Her Şey Bu Sitelerde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Filmlerle İlgili Her Şey Bu Sitelerde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!