Okunma

Final Fantasy XIII’ün Türü Ne Olacak?


10 Mayıs 2009 Pazar 17:21
Final Fantasy XIII’ün Türü Ne Olacak?

Square Enix‘in Japon RPG oyunu fabrikası olduğu bilinir. Ancak firmanın belkemiği oyunlardan Final Fantasy XIII‘ün yapımcısı Yoshinori Kitase, FFXIII’ü bir J-RPG olarak görmediğini açıkladı. J-RPG türünde standartları belirleyen Final Fantasy serisi, bugüne kadar Batı RPG’leri olan Mass Effect, Oblivion ve Fallout 3‘ten bir hayli farklı oynanışlara sahipti.

Ancak anlaşılan Yoshinori Kitase, oyunların bu şekilde sınıflandırılması taraftarı değil. Zira bugünlerde yapılan katı kategorilendirmelerin farkında olduğunu açıklayan yapımcı, buna rağmen oyunu herhangi birine uydurmaya çalışmadıklarının altını çizdi.

:: Japon RPG’lerini oynuyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Final Fantasy XIII’ün Türü Ne Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Final Fantasy XIII’ün Türü Ne Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Final Fantasy XIII’ün Türü Ne Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "