Okunma

Finans ve Teknoloji Bir Araya Geldi


03 Şubat 2016 Çarşamba 12:20
Finans ve Teknoloji Bir Araya Geldi

Girişimcilik dünyasında son 2 yıldır en çok duyulan kavramlardan biri olan “FinTech”, finansal hizmetlerin daha iyi, daha hızlı ve daha kolay verilmesi amacıyla finans ve teknolojinin bir araya gelmesi olarak tanımlanıyor.

Bir başka bakış açısıyla teknolojinin yardımıyla, finansal hizmetleri daha kullanıcı dostu haline getirerek tüketicilerin finansal hizmetlere erişiminin yeni yollardan sağlanmasını amaçlıyor. Bu yolla finans dünyasına dijitalleşme ile hız, esneklik, bireysel çözümler getiriyor.

FinTech İstanbul”, BKM’nin de öncü desteği ile yola çıktı. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, FinTech alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve önümüzdeki yılların FinTech dönemi olacağını dile getirdi.

Biz de FinTech‘in geleceği ve sunduğu avantajları Soner Canko, İhsan Elgin ve Selçuk Ergenç ile konuştuk.

Türkiye‘nin 2016 yılında FinTech işlem hacminin 19.6 milyar dolara ulaşması bekleniyor. İngiltere‘nin FinTech işlem hacmi ise 229 milyar dolar olması bekleniyor. Türkiye’de FinTech girişim sayısı şimdiden 200‘ün üzerine çıktı. İngiltere’de ise girişim sayısı 4 bin üzerinde.

Son 5 yılda Türkiye’deki FinTech yatırım miktarı 1.1 milyon dolardan 9.6 milyon dolara çıktı. Bu da yaklaşık 8 kat bir büyümenin olduğunu gözler önüne seriyor. 

16-02/03/fintech-istanbul-infografik.jpg

:: FinTech hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Finans ve Teknoloji Bir Araya Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Finans ve Teknoloji Bir Araya Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Finans ve Teknoloji Bir Araya Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "