Okunma

Flash Oyuna Katil Sansürü


02 Ekim 2008 Perşembe 17:52
Flash Oyuna Katil Sansürü

Finlandiyalı oyun sitesi Lastenpelit.fi, Kindergarten Killer isimli oyunu, geçtiğimiz günlerde bir kişinin okul basarak on çocuğu öldürmesinden sonra, bir özür metni yayınlayarak siteden kaldırdı. Kindergarten Killer isimli oyun, okulda yapılan katliamla bağdaşabilecek şekilde, akli dengesini yitirmiş bir hizmetlinin çocukları vurarak bölüm atladığı sonra ise polis katliamına geçtiği bir flash oyundan başka bir şey değil. Ama görünüşe göre, okuldaki katliamın yarattığı psikolojik gerginlik sebebiyle yayından kaldırılmasına karar verilmiş durumda.

Biz Oynadık, Henüz Kimseyi Vurmadık

Belki oyunların insanlar üzerinde gelişimi değiştirici etkisi olabilir; fakat zihinsel etkinliği ortalama akli denge sınırları içinde hareket eden insanları şiddete sürüklediği tezi çok da gerçekçi değil. Finlandiyalı oyun sitesinden kaldırılmış olsa da bahsi geçen oyunu bu adresten oynayabilirsiniz. Birkaç saatten sonra elinizdeki şarjöre mermi yerleştirmeye başlarsanız 155’i arayıp kendisiniz ihbar etmenizi, sorarlarsa da bizi tanımadığınızı söylemenizi rica ederiz.

          :: Oyunlar katil eder mi?

Bilgi için: Lastenpelit.fi
Yazan:
Berkin Bozdoğan
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Flash Oyuna Katil Sansürü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    keşke sadece oyunları sansürlemekle kalsalar. böyle düşünen birisi enişteme internet çok zararlı dediği için liseli kuzen şu anda ödevlerini araştıramıyor! sen insanlarını bilinçlendirirsen zaten akıllı zeki mantıklı biri zaten bunlardan etkilenmez. hatta ben kendi adıma konuşuyorum; birşeylere sinirlendim mi açarım şiddet içerikli bir oyun döverim öldürürüm keserim biçerim rahatlarım, ne yani oynu oynamayım da gidip adamı mı dövüyüm?

" Flash Oyuna Katil Sansürü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Flash Oyuna Katil Sansürü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Flash Oyuna Katil Sansürü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "