Okunma

Firefox 3’te Kritik Açıklar


24 Nisan 2008 Cumartesi 21:00
Firefox 3’te Kritik Açıklar
Mozilla Firefox internet tarayıcısının üçüncü ana sürümünün çıkmasına az zaman kaldı. Mozilla ekibi ise kodlar üzerinde son derlemeleri yapıyor.  Tahmin edebileceğiniz gibi, şu sıralarda Firefox geliştiricileri için Murphy kanunları işlemeye başlıyor ve ters gitme ihtimali olan şeyler ters gidiyor. Firefox 3.0 için düzenlenen hata listesinde en son görünen birkaç kirtik hata kafada soru işaretleri oluşturuyor. Bu hatalardan iki tanesi Firefox’un çalışmayı durdurmasına sebep oluyor. Dolayısıyla kullanıcıların Firefox deneyimlerini baltalayacak nitelikte.

Ertelenir mi?

Bu aşamada verilmesi gereken karar ya yeni sürümü ertelemek ve yeni bir sürüm adayı çıkartarak konuyla ilgilenmek, ya da geç olmadan sürümü yayınlayıp sonradan açıkları yamalamak. Şu an için verilmiş bir karar yok; fakat Mozilla ekibi buna önümüzdeki haftanın başında karar verecek.

Bilgi için: Mozilla
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Firefox 3’te Kritik Açıklar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    firefox 2 nin gözünü sevim… 3 devamlı hata veriyor sayfaları açmıyor kapanıyor acayip acayip şeyler……

  2. SDN Okuru dedi ki:

    firefox 2 ile sürekli kullandığım bazı sayfalarda çalışmayı durdurma hatası ile karşılaşıyor iken;

    firefox 3 beta sürümünü kullanmaya başladım ve o hataları artık almıyorum.

    Bu da işin farklı bir yönü :)…

Geri bildirim