Okunma

Firefox 3.5’te RSS’siz Kalmayın!


09 Temmuz 2009 Perşembe 17:50
Firefox 3.5’te RSS’siz Kalmayın!

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Firefox 3.5, hız ve yeni özellikler açısından önemli yol kat etmiş olsa da, bazı eklentilerin uyumsuzluğu nedeniyle alışkanlıklarımıza ara vermemize neden olabiliyor. Eğer siz de interneti takip etmek için olmazsa olmaz Firefox eklentilerinden Sage‘yi kullanıyorsanız, adım adım anlatacağımız yöntemle, geliştiriciler yeni güncelleme yayınlayana kadar Firefox 3.5’te RSS desteğine yeniden kavuşabilirsiniz:

Öncelikle Sage eklentisini bu sayfaya giderek bir .xpi dosyası halinde Internet Explorer, Opera ya da Chrome gibi Firefox dışında herhangi bir tarayıcıdan bilgisayarımıza indiriyoruz.

En popüler açık kaynaklı sıkıştırma klasörü yöneticilerinden 7-Zip‘i(indirme bağlantısı burada) kurduktan sonra, indirdiğiniz .xpi uzantılı Sage eklenti dosyasına sağ tıklayıp, aşağıdaki gibi 7-zip özelliklerinden “arşivi aç”ı tıklayın.


Derin Müdahale

Arşivde bulunan install.rdf dosyasına sağ tıklayıp, “” komutunu verdikten sonra, birlikte açılacak programı WordPad olarak seçin.

Açılan belgede(ilk denemenizde bir uyarı mesajı alabilirsiniz; tekrar açtığınızda sorun olmayacaktır) aşağıda gördüğünüz satıra gelin:

3.0.* yazan satırdaki değeri, 3.* olarak değiştirip(diğer bir deyişle ortadaki nokta ile 0’ı silip) kaydedin ve dosyadan çıkın. 7-zip‘in verdiği arşiv içindeki değişiklik uyarısını onaylayın:


Sage Emrinizde

Bu işlemlerin ardından kurulum dosyasına çift tıklayıp, birlikte açacağınız programı Firefox 3.5 olarak seçtikten sonra standart eklenti kurulumunu gerçekleştirin. Kısa bir ayrılık sürecinin ardından, en sevdiğimiz RSS okuyucu Firefox eklentisi Sage tekrar bizimle!

Önemli Not: Bu yöntemin resmi Sage ekibi tarafından desteklenmediğini ve Sage için Firefox 3.5 ile uyumlu sürüm çıkana kadar geçici bir çözüm olduğunu da unutmamanızda fayda var.

:: Sage eklentisini kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Firefox 3.5’te RSS’siz Kalmayın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox 3.5’te RSS’siz Kalmayın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox 3.5’te RSS’siz Kalmayın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "