Okunma

Firefox 4 Tasarım Yarışması Belli Oldu!


02 Mart 2010 Salı 20:30
Firefox 4 Tasarım Yarışması Belli Oldu!

Mozilla, geçtiğimiz aylarda, bu sene içerisinde yayınlayacağı Firefox tarayıcısının 4. versiyonu olan Firefox 4‘ün ana sekmesi için tasarım yarışması başlatmıştı.

Bugün itibariyle tasarım yarışmasının tamamlandığını açıklandı. Dünyanın çeşitli yerlerindeki çeşitli kullanıcılarından farklı konseptlerdeki tasarımlar yarışmaya katılmış, yine kullanıcıların oylarıyla birincinin seçileceği açıklanmıştı. Birinci olarak seçilen Yatrik Solanki, birinci olan tasarımını “Bir programcının kafasında olan şeylerden oluşan konsept” olarak nitelendiriyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/27f100e7a2fca389c69b18065d6739af.flv#

Tasarım ayrıca bir de hızı arama çubuğu içeriyor. Bu sayede kullanıcılar Google haricinde kendilerinin en sık kullandığı siteleri ve en fazla vakit geçirdikleri siteleri buradan arayabilecek. Solanki, bu sayede kullanılabilirliği artırmayı hedeflediğini açıkladı.

Ayrıca sayfada bir de sitelere giriş yapma tarihi yer alacak. bu da kullanıcıların hangi sitelere üye girişi yaptıklarının tarihini tutacak.

:: Firefox 4’ün başarılı olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Firefox 4 Tasarım Yarışması Belli Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox 4 Tasarım Yarışması Belli Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox 4 Tasarım Yarışması Belli Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "