Okunma

Firefox ihlallere karşı sizi uyaracak!


15 Kasım 2018 Perşembe 17:45
Firefox ihlallere karşı sizi uyaracak!

Firefox, pek çok kişinin severek kullandığı bir tarayıcı. Son zamanlarda gizlilik konusunda da önemli adımlar atıyor. Bu konuda Google Chrome ile büyük bir yarışta olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bugün attığı adım ise, gizlilik konusunda dikkatli kişilerin oldukça takdirini kazanabilir.

Firefox, ziyaret ettiğiniz siteleri izleyecek!

Evet, popüler tarayıcı ziyaret ettiğiniz siteleri izleyecek. Ancak bunu kötü bir niyetle yapmadıklarını belirtmemiz lazım. Firefox Quantum adındaki tarayıcısına eklediği yeni bir özellikle, kullanıcıların ziyaret ettikleri siteleri inceleyecek. Eğer bu siteler, yakın zamanda bazı güvenlik kurallarını ihlal etmişse, kullanıcılar uyarılacak.

firefox

Açılır pencere şeklinde uyarı verilecek bildirimde, ihlalin niteliği ve genişliği gibi bazı detaylar da yer bulacak. Açılan pencerenin alt tarafında, detayları Monitor‘de görmek için tıklayabileceğiniz bir alan bulunuyor. Bununla birlikte, uyarıyı görmezden gelmeniz veya uyarıları tümden kapatmanız için de bir alan bulunmakta.

Bahsedilen uyarılar, son 12 ayda gerçekleşen ihlaller için gösterilecek. Bu özelliğin önümüzdeki günlerde kademe kademe, kullanıcılara yayılacağı açıklandı.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Firefox ihlallere karşı sizi uyaracak!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Android sürümü tam bir kaplumbaga bu gün sildim ve yerine Samsung browser yukledim.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Firefox gerçekten takdire şayan bir tarayıcı. Bu zamana kadar tek tercihim oldu. Güvenlik konusunda ve özellikleri konusunda rakip tanımam

  3. canmanay06 dedi ki:

    Umarım iyi niyettir sadece

" Firefox ihlallere karşı sizi uyaracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox ihlallere karşı sizi uyaracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox ihlallere karşı sizi uyaracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "