Okunma

Firefox Bu Hafta Sonu Rekor Kıracak!


31 Temmuz 2009 Cuma 09:00
Firefox Bu Hafta Sonu Rekor Kıracak!

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz tarayıcı Firefox, Internet Explorer‘daki gelişmelerin gecikmesi nedeni ile çok sayıda kullanıcı ile tanıştı. Firefox’un hızına ve geniş eklenti desteğini gören ise bir daha bırakmak istemedi.

Her Şey Süt Liman mıydı?

Hızla artan kullanıcı sayısına rağmen sorunlar da devam ediyor. En büyük problem, tarayıcının kullandığı RAM miktarı ve güncellemeler sonrasında yaşanan eklenti desteği sorunları.

Haftanın Hedefi

Firefox, bu sorunlara rağmen az zamanda büyük işler yaparak Internet Explorer’ın %60‘lık pazar payında sonra %30 ile en çok tercih edilecek olan 2. tarayıcı oldu.

Burada sayımı devam eden indirme işleminde de görüldüğü gibi 1 milyar kez indirilme sınırına çok az kaldı. Tahminlere göre bu hafta sonunda Firefox, 1 milyar kez indirilmiş olacak.

:: Firefox’u nasıl bilirdiniz? Forumda tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Firefox Bu Hafta Sonu Rekor Kıracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox Bu Hafta Sonu Rekor Kıracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox Bu Hafta Sonu Rekor Kıracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "