Firefox İle Video İndirmek Çok Kolay


10 Temmuz 2010 Cumartesi 19:48
Firefox İle Video İndirmek Çok Kolay

Internet Explorer’a alternatif olarak ortaya çıkan ve devamında da ciddi bir pazar payını elde eden kırmızı tilki Firefox, gün geçtikçe kullanıcıların varsayılan tarayıcısı olmaya başlıyor. Bunun belki de en önemli nedenlerinden biri de, Firefox için geliştirilen yüzlerce eklenti ile tarayıcının daha kullanışlı ve kişiselleştirilebilir hale gelmesi yatıyor.

 

Bugün tanıtacağımız eklenti, özellikle internet üzerinden video izleyenlerin işine yarayacak. Tek tıkla üzerine düşen vazifeyi fazlasıyla yapan video avcısı eklenti , oldukça kullanışlı ve kullanıcıları birçok zahmetten kurtarıyor.

Genel Tanıtım

Eklentiyi kullanabilmek için öncelikle bilgisayarınızda Firefox kurulu olması gerekiyor. Bu adımı geçtikten sonra ihtiyacımız olan eklenti Video Download Helper’ı buradan indirip Firefox’a kuruyoruz. Tarayıcımızı yeniden başlattığımızda araç çubuğuna kırmızı , mavi ve sarı renklerinden oluşan simgenin atandığını görüyoruz. İşte bizi videolarla buluşturacak eklenti aktif hale geldi.

Çalışma Şekli

Eklentinin çalışma şekli oldukça basit. İçerisinde birçok video sitesinin adresini barındıran program sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan harekete geçiyor. Web sitesinde video izlerken otomatik olarak dönmeye başlayan simge, bize izlenen içeriği yakaladığını ve indirmeye hazır olduğunu bildiriyor.

 

Özellikle yaygın olan *flv ve *mp4 formatlarını da destekleyen eklenti, videoları tereyağından kıl çeker gibi sitelerden ayıklayabiliyor. Yapmanız gereken simgenin üzerine geldiğinizde video ismine tıklayarak indirmek.

İşlevleri


Eklentinin tek yeteneği sadece video indirmek değil tabi ki. Dikkat çeken diğer bir özelliği de, dilerseniz indirdiğiniz video’ların formatını değiştirebilmeniz. Bunun için “Seçenekler – Dönüştürme” sekmesindeki “Dönüştürme etkin” özelliğini açmanız gerekiyor. Bu sayede genellikle *flv uzantısıyla indirilen video’ları medya oynatıcınıza uygun bir formata dönüştürebilirsiniz. Bunun yanında video’larınızı “Secure Storage” seçeneği ile bir kasa misali güvene alabiliyorsunuz.

Twitter İle Uyum

Sosyal ağa da el atan uygulama Twitter ile uyumlu bir şekilde çalışarak, gerekli bilgileri girdiğiniz takdirde video’ları mikrolog sitesinde yayınlamanızı da sağlıyor.

Ayrıca dilerseniz herhangi bir siteyi kara listeye alabilir ya da dosyayı MP3Tunes’a yollayarak her yerden erişilebilir hale getirebilirsiniz. Eğer video’lu anlatıma ihtiyacınız varsa kendi sitesindeki bu video’lara göz atabilirsiniz.

Genel özellikleriyle tanıttığımız eklenti video yakalama konusunda oldukça başarılı. Ayrıca kişiselleştirilebilmesiyle de beğeni kazanan servis, Firefox kullanıcılarının olmazsa olmazları arasındaki yerini almaya başlıyor.

:: Eklentiyi nasıl buldunuz? İnternet üzerinden video indiriyor musunuz?
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
10 yıl önce

forum bağlantı yolu yok :/

SDN Okuru
SDN Okuru
10 yıl önce

buradan* linki çalışmıyor…

SDN Okuru
SDN Okuru
10 yıl önce

Linkler sağlam. “Buradan”a tıklayınca izin ver demeniz lazım. Ben yükledim.

SDN Okuru
SDN Okuru
10 yıl önce

Yabancı kanalları izleyebilmek güzel.

" Firefox İle Video İndirmek Çok Kolay konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox İle Video İndirmek Çok Kolay ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox İle Video İndirmek Çok Kolay ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik