Okunma

Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi!


19 Eylül 2018 Çarşamba 16:17
Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi!

Mozilla, aylar önce duyurduğu ve sanal gerçeklik deneyimi üzerine inşa ettiği Firefox Reality için 1.0 sürümünü yayımladı. Şu an itibariyle Oculus ve Google Daydream VR gözlükleri için kullanıma hazır olan uygulama, yakın bir tarihte 1.1 sürümü ile de kullanıcı deneyimine sunulacak gibi gözüküyor.

Nisan ayında duyurulan Firefox Reality, sanal ve arttırılmış gerçeklik için internet siteleriyle etkileşime geçilebilecek ve VR deneyimini arttıracak bir platformdu. Hem PC hem de mobil cihazlarda kullanıcılar tarafından üretilecek eklentilere izin veren Mozilla, bu sayede tarayıcının ana sayfasından ulaşılabilecek oyunlara ve deneysel uygulamalara da kapı aralamış oldu.

firefox reality

Firefox Reality ile bizleri neler bekliyor?

Mozilla’da sanal gerçeklik geliştirme programının başındaki isim olan Andre Vrignaud “Sanal gerçeklik denildiğinde her şeyi sil baştan ele almalısınız. Navigasyon, metin girişi, çevresel faktörler, aramalar bunlardan bazıları. Yıllar süren araştırmalar; kullanıcılar, içerik üreticileri ve donanım firmalarıyla gerçekleştirilen sayısız görüşme Firefox Reality’nin temelini oluşturdu. Bu çalışmanın oldukça büyük bir fark yaratacağını ve kullanıcılar tarafından sevileceğini düşünüyoruz.”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

firefox reality

Ses tanıma gibi bazı özelliklerin yerleşik olarak geldiği VR tarayıcının hâlâ gelişmekte olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yakın bir tarihte sık kullanılanlar, 360 derecelik videolar, Firefox kayıtlı kullanıcı desteği ve birçok özelliğin bizleri beklediğini söyleyebiliriz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Gear vrda Samsung Internet muhteşem zaten. Ek neler sunacak acaba Firefox

" Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox Reality için Oculus ve Daydream desteği geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "