Okunma

Firefox’ta Sıkı Güvenlik Önlemleri!


05 Ekim 2009 Pazartesi 08:43
Firefox’ta Sıkı Güvenlik Önlemleri!

Mozilla‘nın Firefox‘u geliştirmek için illa ki yeni sürüm çıkarması gerekmiyor. Kurum, mevcut politikalarında da değişikliğe giderek, tarayıcısını daha iyi hale getirmeye çalışıyor. Son olarak Mozilla yetkilileri, yeni bir içerik güvenliği politikası hazırlayarak, site geliştiricilerinin, webmaster‘ların ve diğer ilgililerin bunu test etmelerini istedi. Content Security Policy (CSP) adını verdiği bu politika, internet sayfalarını, cross-site kod parçacığı gibi, üçüncü parti yazılımların saldırılarından korumayı amaçlıyor.

Mozilla Güvenlik Programlama Müdürü Brandon Sterne, kapalı kapıların ardında gerçekleştirilen geliştirme ve test aşamasından birkaç ay sonra, sıranın şimdi de gerçek saldırılara karşı denenmesi gerektiğini, bu yüzden böyle bir uygulamaya gidiliğini söylüyor.

Mozilla’nın bahsettiği test için gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

:: Mozilla’nın daha güvenli bir tarayıcı haline gelmesi, rakipleriyle arasını açmasını sağlar mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Firefox’ta Sıkı Güvenlik Önlemleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox’ta Sıkı Güvenlik Önlemleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox’ta Sıkı Güvenlik Önlemleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "