Okunma

Facebook Profilinizi Bu Program Koruyacak


09 Kasım 2010 Salı 09:30
Facebook Profilinizi Bu Program Koruyacak

Geçtiğimiz günlerde haberlerimizde bahsettiğimiz Firesheep adlı programa karşı yeni bir güvenlik yazılımı geliştirildi. Firesheep, kafe ve alışveriş merkezlerinde bulunan halka açık internet bağlantısını kullanarak etraftaki kişilerin Facebook profillerinin izlenebilmesini sağlıyordı.

Video: BlackSheep Nasıl Çalışıyor?

#y3/a1827f3ac8c2fcc991f199bdbcd4d003.flv#

 

Tüm gizlilik ve güvenlik ayarlarını atlatan bu ufak uygulama Wi-Fi bağlantının açıklarından faydalanıyordu. Firefox tarafından yasak getirilmeyen uygulamaya başka bir yazılımcı cevap verdi.

BlackSheep adlı bu yeni Firefox eklentisi, Firesheep’in bulunmasını ve engellemesiin sağlıyor. BlackSheep’in yazılımcısı programın gerçekten çalıştığını yayınladığı videoyla kanıtladı.

Halka açık ücretsiz internet bağlantılarını kullanıyorsanız bu adresten güvenlik programını indirebilirsiniz.

:: BlackSheep’i sürekli olarak kullanmayı düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Profilinizi Bu Program Koruyacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Profilinizi Bu Program Koruyacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Profilinizi Bu Program Koruyacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "