Firewatch beyaz perde yolunda ilerliyor


18 Ağustos 2020 Salı 15:30
Firewatch beyaz perde yolunda ilerliyor

2016 yılında piyasaya çıkan ve eleştirmenlerce oldukça beğenilen video oyunu Firewatch, Snoot Entertainment’ın desteğiyle uzun metrajlı bir film haline geliyor. Yapım şirketi, Firewatch’ı beyaz perdeye taşımak için geliştirici stüdyo Campo Santo ile birlikte çalışacak.

Firewatch filmi beyaz perde yolunda 

2016’da piyasaya çıkmasının ardından oldukça beğenilen oyun ilk yılında bir milyon kopya satmıştı. Oyun stüdyosu Campo Santo’dan Sean Vanaman ve Jake Rodkin, Snoot Entertainment’den de Keith Calder ve Jess Wu Calder projenin başındaki isimler olacak. Konuyla ilgili The Hollywood Reporter’a konuşan Calder, Firewatch’ın müthiş bir başarıya sahip bir sanat eseri olduğundan bahsetti. Calder “ Sean ve Jake’in bu mükemmel video oyununu filme ya da TV şovuna dönüştürmemize izin vermelerinden dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı. Vanaman ise stüdyoyu överek, “ Jesse ve Keith video oyunlarında kusursuz zevke sahip çalışkan ve vizyonlu film yapımcılarıdır” diyerek aradaki pozitif havaya vurgu yaptı.

Firewatch beyaz perde yolunda ilerliyor

Söz konusu birliktelik Firewatch için ilk uyarlama girişimi değil. 2016 yılının sonlarına doğru God Universe stüdyosunun bir uyarlama üzerinde çalışmış ancak söz konusu proje hep kâğıt üstünde kalmış ve şirketin isim haklarının Lionsgate’e satılmasının ardından da tamamen rafa kalkmıştı. Geliştirici stüdyo Campo Santo ise daha sonra Snoot’la iletişime geçerek bu defa mevcut projeye öncülük etti. Video oyunlarının beyaz perdeye uyarlanması pek başarılı olmayan bir konu. Ancak Firewatch’ın etkileyici atmosferi söz konusu yapımın başarı için bir şansı olduğunu bize sunuyor.

2018‘de oyunun geliştirici stüdyosu Campo Santo Valve tarafından satın alınmış ve bu firma altında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmişti. Ayrıca film stüdyosunun diğer projelerini incelemek için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Firewatch beyaz perde yolunda ilerliyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Tek kelimeyle mükemmel oyun

" Firewatch beyaz perde yolunda ilerliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firewatch beyaz perde yolunda ilerliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firewatch beyaz perde yolunda ilerliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
 2. 2 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 3. 3 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 4. 4 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 5. 5 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
 6. 6 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
 7. 7 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
 8. 8 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
 9. 9 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
 10. 10 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?