Okunma

Dijital Türkiye Üssü Projesi Başladı


29 Aralık 2010 Çarşamba 14:45
Dijital Türkiye Üssü Projesi Başladı

Tarih boyunca, teknolojiyi elinde tutan devletler büyük ekonomik güçler haline gelmiştir. Ancak yaşadığımız yüzyılda teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki hiç bir devlet bu gücü uzun süre elinde tutamıyor.

Günümüzde şirketlerinde katkılarıyla devletler daha büyük ekonomik güç olmak için Ar-Ge merkezlerine ciddi yatırımlar yapmaya başladı.

Bu Yatırım Neler Getiriyor?

#2010_12_29_istanbul_teknoloji_merkezi.mp4 #

Genç beyinlerin işlendiği bu merkezler sayesinde ilginç fikirler ülke içerisinde üretilmeye başlanıyor. Beyin göçünü engelleyen bu projelerden biri ise bugün TÜBİTAK ve TÜBİSAD ortaklığıyla hayata geçirildi.

2011 yılı gibi faaliyete geçecek olan merkezde yer almak için daha şimdiden teknoloji firmaları kuyruk olmaya başladı. Merkezin şirketlere ve öğrencilere katacaklarını TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy‘a sorduk.

:: Bu merkezler sizce başka hangi üniversitelere açılmalı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dijital Türkiye Üssü Projesi Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dijital Türkiye Üssü Projesi Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijital Türkiye Üssü Projesi Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "