Okunma

Fırtına Solucanı Sevgilileri Unutmadı


14 Şubat 2008 Perşembe 22:00
Fırtına Solucanı Sevgilileri Unutmadı
Spam içeren e-postalar yoluyla kullanıcıları zararlı web sitelerine yönlendiren en belalı solucanlardan biri olan Storm (Fırtına), Sevgililer Günü fırsatını kaçırmadı. Kullanıcılara sevgi dolu mesajlar içeren e-postalar gönderen solucan, metnin içine zararlı web sitelerinin linkini gizliyor. Trend Micro‘nun TROJ_NUWAR.KE olarak tanımladığı VALENTINE.EXE dosyasını açtığınızda ise sisteminiz Storm botnet‘in bir parçası olarak virüsü diğer kullanıcılara bulaştırmaya başlıyor.

EMEA TrendLabs verilerine göre Storm‘un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde en yoğun faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Türkiye, %4,3 ile 7. sırada yer alıyor. Siz siz olun, bu arala gönderilen her sevgi mesajını açmayın. Çünkü Sevgililer Günü geçmiş olsa da, Storm bulaşan sistemlerin virüsü yayma eylemi bir süre daha devam edecektir.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi için: Trend Micro
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fırtına Solucanı Sevgilileri Unutmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fırtına Solucanı Sevgilileri Unutmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fırtına Solucanı Sevgilileri Unutmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "