Okunma

Fiyaskonun Bedeli Ne Olacak?


12 Şubat 2011 Cumartesi 20:00
Fiyaskonun Bedeli Ne Olacak?

Intel geçtiğimiz ay yeni nesil Sandy Bridge işlemcilerini ve onlarla uyumlu yeni yonga setlerini piyasaya sürdüğünde, tüm donanım dünyası tarafından övgülerle karşılaşmıştı.

Bizler de yaptığımız testlerde yeni işlemcilerin ve yonga setlerinin ne kadar başarılı olduğunu sizlerin gözleri önüne sermiştik. Intel için her şey toz pembe bir rüya gibi gelişirken bir anda gelen bir haber rüyayı kabusa çevirdi. (Intel’den Feci Hata)

P67 ve H67 yonga setlerinde SATA II portlarında bir sorun tespit edilmiş, bu yonga setlerinin üretimi durdurulmuş ve dünya çapında piyasaya sürülen yaklaşık 8 milyon adet ürünün geri çağrılacağı duyurulmuştu.

Intel’in H67 ve P67 yonga setlerinde hata tespit edildi

Maddi Zarar da Çok Büyük

Bu olay yüzünden Intel’in saygınlığına gelen zararın yanı sıra işin bir de maddi boyutu var. Yapılan tahminlere göre tüm bu olaylar Intel’e yaklaşık 1 milyar dolara patlayacak.

Bu 1 milyar doların 700 milyonu tamir ve değiştirme masrafları olurken, şirket yaklaşık 300 milyon dolarlık gelirden de olacak.

Hatası giderilmiş yeni ürünlerin en erken Nisan ayında piyasada olması bekleniyor. O zamana kadar Intel zararını azaltmak için canla başla çalışmak zorunda.

:: Intel sizce yaşadığı bu sıkıntıdan çok büyük zarar görür mü?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Fiyaskonun Bedeli Ne Olacak?”

  1. ender1genc dedi ki:

    itibarı fazlası ile zedelendi fakat 1 milyar zarar inteli sarsmaz; sanki bu ilk hatası! daha önce yaptığı işlemci hatası olmuştu ve yanlış hatırlamıyor isem değişimde yapmamıştı.

  2. LadyArch3r dedi ki:

    1 milyar ***** çok büyük kayıp.acaba şirket içinde sorumluları aranırmı.nede olsa testlerden geçiyor.

  3. rtsbora dedi ki:

    bu durumda nisan ayına kadar sandy bridge mimarili sistem almayacak mıyız? nisandan sonra alsak bile anakartın hatalı olup olmadığını nasıl anlayacağız?

" Fiyaskonun Bedeli Ne Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fiyaskonun Bedeli Ne Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fiyaskonun Bedeli Ne Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "