Okunma

Fizy.com’un Turkcell’e Satılması Çok Yakın!


25 Ocak 2011 Salı 10:41
Fizy.com’un Turkcell’e Satılması Çok Yakın!

Site içeriğinde yayınlanan müzik eserlerinin telif haklarıyla ilgili yaşanan problem nedeniyle bttarafından yapılan başvuru doğrultusunda Fizy.com‘a erişimin engellenmişti.

Müyap’ın talep ettiği ücretin ise bu şartlar altında Fizy.com tarafından ödenmesi ise mümkün değil gibi görünüyor. Bu sorunu çözmek için ortak arayışına giren Fizy, Turkcell‘le el sıkışacak.

BTK, Fizy.com’u neden kapamıştı? – VİDEO

Anlaşma detaylarının netleştiği, bu anlaşmanın birkaç gün içerisinde basın mensuplarına bildirileceği de aldığımız duyumlar arasında.

Anlaşma şartları hakkında hem Turkcell hem de Fizy tarafından net bilgiler açıklanmasa da Turkcell, birkaç milyon dolarlık yatırımla Fizy.com‘un en büyük yeni ortağı olacak ve Müyap ile yaşanan finans sıkıntısını gidererek Türkiye‘den erişim problemini de ortadan kaldıracak.

Fizy‘nin Turkcell‘e dahil edilmesi konusundaki koordinasyonu Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar yönetiyor.

Amatör girişimle başlayan ve kullanıcı desteğiyle büyüyen ürün ve servislerin dev markalar tarafından satın alınması, çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor.

Bir bakıma Turkcell‘in sahibi olduğu Gncplay servisinin rakibi olan Fizy.com‘un Turkcell‘e dahil edilmesi, umuyoruz ki başarıyla sonuçlanır.

:: Fizy.com’un Turkcell’e satılması için ne düşünüyorsunuz?




yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Fizy.com’un Turkcell’e Satılması Çok Yakın!”

 1. hackerfurkan dedi ki:

  popülerliği %100 düşer bence ***** fizy olarak sevilir turkcell fizy olarak değil.

 2. gs_kadir dedi ki:

  sanırım satış değil de bi ortaklık sözkonusu sanırım.buyrun

  Haberler
  Müyap arasındaki yasal zeminlere dayalı itilaf sonucu Türkiye’den erişime kapalı olan ***** sitesi, Turkcell’in ***** ile girdiği işbirliği sonucu bu hafta içinde tekrar açılı***** />
  ***** ile Müyap arasındaki telif haklarına ilişkin ihtilaflı olan rakamlar üzerinde de anlaşma sağlanmak üzere. Bu anlaşmaya taraflar bugün itibariyle henüz imza atmamış durumdalar ama Turkcell’e göre bürokratik aşamaların bu hafta içinde bitmesi ve ***** tekrar Türk müzik severlere açılması için sürecin sonlanması umuluyor.
  Öte yandan Gerek *****, gerekse Turkcell aralarındaki işbirliğinin içeriği konusunda yorum yapmıyorlar. Turkcell’in halka açık bir şirket olmasından ötürü bu işbirliğinin detayları yakında borsaya bildirileceğinden dolayı şimdilik bizim ve sizler gibi geniş bir meraklı kesim için beklemekten başka çare yok ***** />
  Bu arada ***** Turkcell’e devri henüz tam olarak kesinleşmemiş durumda. Kaldı ki böyle bir devrin olup olmayacağını da henüz bilmiyoruz. Zira ***** domain kayıtlarında 1. Þubat 2011 itibariyle herhangi bir değişiklik göze çarpmıyor. Ancak kısıtlı bilgiler içerse de Turkcell’den ***** sitesine yapılan açıklamaya göre *****, Turkcell tarafından satın alınmadı. Aksine iki şirket arasında henüz kamuoyu ile detayları paylaşılmamış bir işbirliği anlaşması imzalandı ve bu çerçevede ***** dolaylı bir Turkcell servisi olarak verdiği hizmete kaldığı yerden devam ***** />
  ***** erişim şu an için Türkiye’den kapalı. Ancak *****

 3. annttiigs dedi ki:

  ağam, gavur ne ya yabancı bari diyin. gavur kulağa çok kötü geliyor.

 4. St. Benoit dedi ki:

  Fizyi olduğu gibi bırakırlarsa sorun yok ama şarkı dinlemek için aylık 10-20 TL üyelik ücreti isterlerse groovesharkdan devam ederim

 5. Troy dedi ki:

  Doğru biliyosun o zaman.

 6. MtHan dedi ki:

  %100 Türk de deil malesef… Çoğu gavurun.

 7. Troy dedi ki:

  yabancı derken turkcell yabancı mıdır?

 8. zoki dedi ki:

  google – video = istediğin müzik
  google – müzik çıksa harika olur

 9. __kadıköyRAP__ dedi ki:

  ufizy basit bi taklit değil mi sadece?
  Bi yenilik getireceğini sanmıyorum öyle kaldığı gibi kalır

 10. ozkanbey dedi ki:

  http://www.ufizy.com/ var artık fizy.com olmasa da olur

 11. Silence dedi ki:

  artık fizyi sevmiyorum onsuz hayata alıştım

 12. HapS dedi ki:

  yabancı bir şirkete gidiyor yani fizy hayırlısı olsun ne diyelim

" Fizy.com’un Turkcell’e Satılması Çok Yakın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fizy.com’un Turkcell’e Satılması Çok Yakın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fizy.com’un Turkcell’e Satılması Çok Yakın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "