Okunma

Flash’ı HTML’e Çevirmek İster misiniz?


08 Mart 2011 Salı 08:15
Flash’ı HTML’e Çevirmek İster misiniz?

İnternet üzerinde birçok içerik Flash tabanlı olsa da bu biçimin çok da kullanışlı olduğunu söylemek zor. Flash içeriklere mevcut tüm cihazlardan erişmek mümkün değil. Ayrıca bu içeriklerin sisteme yük bindirdiği de bilinen bir gerçek.

İnternetteki tüm Flash içeriğini tek bir hamlede HTML5‘e çevirebilmek hoş olmaz mıydı? Bu hayal, Wallaby adı verilen bir araç ile bir nebze de olsa gerçek oldu.

Wallaby adlı araç Flash kodlarını başka biçimlere çeviriyor

Wallaby Kimin Eseri?

Flash‘ın yaratıcısı olan Adobe‘un bu yeni araca karşı hemen karşı hamlede bulunacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü Wallaby bizzat Adobe tarafından geliştiriliyor.

Adobe Labs tarafından geliştirilen Wallaby, Flash tabanlı animasyon ve çizimleri daha kullanışlı olan HTML, CSS ve JavaScript‘e çeviriyor.

Adobe‘un böyle bir araç geliştirmesinin sebebi ise iOS platformları üzerinde Flash tabanlı reklamların da görülmesini sağlamak.

:: Adobe Flash’tan memnun musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Flash’ı HTML’e Çevirmek İster misiniz?”

 1. Elmacik dedi ki:

  Tanıtım yazısında ürünün hata verdiği ekranları koymak SDN’de alışacağımız bir şey olsagerek. Bir ironi mi yapılıyor diye düşündüm ama herhalde rastgele konuluyor ekran görüntüleri. Gerçi ekran görüntüsünde programın fonksiyonel bir hatası yok ama ürünün desteklemediği ve yazıda belirtilmemiş olan flash teknolojileri de var; ekran görüntüsü "bu özellik desteklenmiyor" diye çokça uyarı vermiş.

 2. spybot dedi ki:

  Deneyelim ..

 3. just-ice dedi ki:

  flash in sonunu kendileri getiriyorlar.. acaba planlari ne?

 4. erenberk dedi ki:

  Nasıl test edeceğiz?

 5. SARKAT dedi ki:

  Arkadaşların link vermeye niyeti yok anlaşılan

  English

  Download Wallaby for Mac (DMG, 29.6 MB)
  Download Wallaby for Windows (EXE, 13.5 MB)

 6. pumperking dedi ki:

  şimdi zeki müren de bizi görecek mi?
  başka bir deyişle 5800ımla flash içeriklerini görebilecek miyim?

 7. sasdncr dedi ki:

  Wallaby bizzat Adobe tarafından geliştiriliyor.

 8. pesimist dedi ki:

  ve Adobe, Apple’a yenilir…

 9. SARKAT dedi ki:

  Bu kullanışlı aracın indirme linki yok mu acaba

" Flash’ı HTML’e Çevirmek İster misiniz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Flash’ı HTML’e Çevirmek İster misiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Flash’ı HTML’e Çevirmek İster misiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "