Okunma

Silverlight 3 Beta Çıktı


19 Mart 2009 Perşembe 12:19
Silverlight 3 Beta Çıktı

Microsoft’un Adobe Flash’a rakip olarak geliştirdiği Silverlight yoluna devam ediyor. Las Vegas’taki MIX 09 etkinliğinde geliştiriciler için Silverlight 3 SDK‘yı duyuran Microsoft, Silverlight’ı ilk olarak 2007’de tanıtmıştı.


TRT, Silverlight’ı internetten canlı yayın yapmak için kullanıyor.

Bugüne kadar 350 milyon kez indirilen Silverlight’ın eBay, BMW, Toyota, CBS ve NBC gibi firmaların öncelikli tercihi olduğu belirtiliyor. Türkiye’den kullananlar arasında ise tanıdık bir isim, TRT bulunuyor. Microsoft, dört ay kadar önce Silverlight 2‘nin son halini duyurmuştu.

:: Silverlight bilgisayarınızda yüklü mü?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Silverlight 3 Beta Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Silverlight 3 Beta Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Silverlight 3 Beta Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "