Okunma

Flickr fotoğraflarınızı silecek!


03 Kasım 2018 Cumartesi 11:00
Flickr fotoğraflarınızı silecek!

2004 yılında kurulan bir resim ve video barındırma sitesi olan Flickr, büyük bir güncelleme ile önemli değişiklikler yapıyor. Bu servisi kullanıyor iseniz, fotoğraflarınızın güvenliği için haberimize dikkat edin.

Flickr yeni duyurusuyla kullanıcıları üzdü

Kurulduktan bir sene sonra, 20 Mart 2005 tarihinde Yahoo! tarafından satın alınan Flickr, bir dönem oldukça popüler bir şekilde kullanılmaktaydı.

Hala kendine has bir kitlesi olan fakat diğer sosyal medya servisleriyle karşılaştırıldığında, sosyal medya sitelerinin sunduğu özelliklerin altında popülerliğini yitirmeye başlayan servis, yeni duyurduğu özelliklerle kullanıcıların ilgisini çekmeyi planlıyor.

Nisan ayında, profesyonel bir fotoğraf depolama servisi olan SmugMug tarafından satın alınan Flickr üzerinde, ilk büyük değişim gerçekleşmiş durumda.

flickr

Artık kullanıcılara sunulan 1 TB ücretsiz depolama alanı, yerini 1,000 fotoğraf limitine bırakıyor. Üzücü olarak nitelendirebileceğimiz gelişme ile site, gelirlerde yaşanan veya yaşanması beklenen problemlerden dolayı ücretli üyelik sistemine geçiyor.

Yapılan basın açıklamasında “Ücret olarak kullanıcı verilerinizi kullanmaktaydık fakat bu durumu değiştirmek istiyoruz, artık ücretli üyelik sistemine geçiş yapıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

1,000’den fazla fotoğrafa sahip olan ücretsiz kullanıcıların 9 Ocak’tan önce verilerini indirmesi gerektiği de yapılan açıklamada geçmekte. Kullanıcı tarafından silinmez ise, site otomatik olarak 1,000 fotoğraf sınırına düşürüne kadar fotoğrafları silecek.

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Flickr fotoğraflarınızı silecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Flickr fotoğraflarınızı silecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Flickr fotoğraflarınızı silecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "