Okunma

Twitter Ve Google’ın Yeni Özellikleri


03 Haziran 2011 Cuma 14:30
Twitter Ve Google’ın Yeni Özellikleri

Sosyal medyada paylaşım Facebook’un “Like” butonunun hayatımıza girmesiyle başladı. Tüm şirketler kendi Facebook sayfalarını oluşturup sosyal medyadaki pazarda yerini aldı. Bu furya Twitter’da firmaların güncellemelerini paylaşmalarıyla devam etti. @cbAbdullahgul de bir Twiter kullanıcısı oldu.

Twittter (Yeni Fotoğraf Servisi) özelliğini duyurduğu sırada bize yeni bir sürpriz özellik daha sundu.

Peki nedir bu Follow?

Follow butonu, sizi takip etmek isteyenlerin tek bir buton aracılığıyla bunu yapabilmelerini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar Twitter’da size daha kolay ulaşılabiliyor. Özellik daha yeni hayatımıza girmesine rağmen medyada hızlı bir şekilde kabul gördü.

 

Google +1 nedir?

Daha önceden haberlerini aldığımız +1 butonu sadece aramalarda kullanılmayacak. Websitelerine de bu butonların eklenebilmesini sağlayan Google, ileride bu butonla ilgili başka çalışmalar da yapabilir. (Daha çok +1 alan sitelerin arama sonuçlarında öncelikli olması gibi)

Twitter Follow Nasıl Eklenir?

Takip et butonunu eklemek oldukca basit. Buradan Twitter Follow sayfasına gidiyoruz ve kullanıcı adımızı giriyoruz, dilimizi Türkçe yapıyoruz ve seçeneklerimizi belirliyoruz. Sağ panelde bize verilen HTML kodunu sitemizde uygun bir bölüme yapıştırıyoruz.

 

Google +1 nasıl eklenir?

Buradan  Google +1 sayfasına ulaşabilirsiniz. Seçeneklerimizi belirledikten sonra kodumuzu alıp sitemizde uygun bir bölüme yapıştırıyoruz. Dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

-Dili Türkçe yapmalısınız.

-Varsayılan olarak bulunduğu sayfayı +1 yapıyor ama belirli bir sayfayı +1 yapmak için +1 URL’si kısmını doldurmalısınız.

 

::Yeni butonları “Beğen”diniz mi ?
yazarAyhan Sipahi

Word Wide Web'i geliştiren fizikçi Tim Berners-Lee'nin izinden giden Ayhan, web dünyasının püf noktalarını, gelişmelerini ve en son haberlerini ShiftDelete.Net'te sizlere sunuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter Ve Google’ın Yeni Özellikleri”

  1. TEGİN dedi ki:

    Güzel ama sağ tarafta ” Şu anda SSL üzerinde canlı ön izleme desteklenmiyor ” diyor ve kodları eklediğimde de buton görünmüyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Süpersiniz ya özelliklede twitter facebookun yerini alacağa benziyor.

" Twitter Ve Google’ın Yeni Özellikleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Ve Google’ın Yeni Özellikleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Ve Google’ın Yeni Özellikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "