Football Manager 2020 genç yetenekler listesi


26 Mart 2020 Perşembe 23:59
Football Manager 2020 genç yetenekler listesi

Menajerlik oyunu denilince akla ilk gelen oyun tabi ki de Football Manager oyunudur. CM serisi ile birlikte yaklaşık 22 yıldır devam eden seri, ilk günden bu zamana kadar oldukça büyük geliştirmelere ev sahipliği yapıyor. Özellikle FM 2009 sürümü ile birlikte 3 boyutlu maç motoruna geçiş yapan seri, şu sıralar FM 2020 oyununu 1 Nisana kadar ücretsiz oynanabilir şekilde sunuyor. Bu yazımızda ise mutlaka almanız gereken Football Manager 2020 genç yetenekler listesini sizlerle paylaşacağız.

Takımınıza katmanız gereken Football Manager 2020 genç yetenekler listesi

Football Manager’da bütçe yönünden zengin bir takım alsanız da almasanız da mutlaka genç oyunculara yatırım yapmak şart. Küçük takımlarda genç yetenekleri parlatıp yüksek paralara satmak, büyük takımlarda ise o yetenekleri kadronun devamlı oyuncusu haline getirmek oyunun en önemli dinamiklerinden bir tanesi. Football Manager 2020 genç yetenekler listemiz sayesinde hem ucuz hemde pahalı yetenekleri takımınıza katabilirsiniz.

Genç oyuncu keşfetmenin haricinde, altyapı oyuncularına da önem vermek bir hayli önemli. Gerçek oyuncuların potansiyel yetenekleri belirli olsa da, oyunun kendi çıkardığı oyuncular oynatmaya ve antrenmana bağlı olarak potansiyel konusunda artış sağlayabilirler. Tabi iş sadece genç oyuncu bulmakla da yetmiyor. Bu oyuncular için iyi bir antrenman programı ve en önemlisi iyi antrenörler bulundurmanız şart. Antrenör ve tesis kalitenize bağlı olarak, gençlerin gelişim hızları değişecektir.

Yazıyı iki şekilde sıralayacağım. Bir kısım ucuza kapatabileceğiniz gençlerken, diğer kısımda daha yüksek ücretler ödemenizi gerektiren gençler olacak. O zaman Football Manager 2020 genç yetenekler listemize başlayalım.

Naci Ünüvar

Müthiş bir potansiyel vaat eden Naci Ünüvar, 2.5 milyon dolar karşılığında oyun başı alınabiliyor. 16 yaşında takıma geldiği için büyük gelişme potansiyeli gösteren Naci Ünüvar, şuan ki Arsenal kariyerimde harika bir gelişim gösterdi. Ben oyuncuyu sol kanatta oynatıyorum ancak ofansif orta saha olarak da oynama yeteneğine sahip.

Alessio Riccardi

Roma’nın genç takımında bulunan Alessio Riccardi, orta sahanın ortasında defansif oyun kurucu ve ofansif oyun kurucu rollerinde oynayabiliyor. Büyük bir potansiyel vaat eden Riccardi, orta sahada vazgeçilmez oyuncunuz olabilecek yetenekte bir oyuncu. Üstelik düşük bir ücret karşılığında kadronuza katabilirsiniz.

Thiago Almada

FM 19’dan tanıdığımız Thiago Almada, büyük takımlarda da rahatlıkla oynayabilecek seviyeye ulaşıyor. Hatta ilk etapta çok rahat yedek oyuncu olabilecek nitelikte. Pas ve vizyon becerilerinin haricinde şut ve bitiricilik yetenekleri, onu golü koklayan bir 10 numara oyuncusu yapıyor. Takımıyla yeni sözleşme imzaladığı için oyunun ilk başında transfer edilemese de, yaklaşık 1 ay sonra teklifleri kabul etmeye başlıyor.

Pelayo Morilla

FM 19’da daha iyi olmasına rağmen hala iş yapabilecek seviyede olan Pelayo Morilla, özellikle küçük takımların işine oldukça yarayacaktır. İyi bir potansiyele sahip olan Morilla, komple bir 10 numara oyuncusu olmak için oldukça müsait gelişim gösterebiliyor. Düşük ücret karşılığında transfer edebileceğiniz gibi, maaş istediği de oldukça düşük olacaktır.

Facunda Mura

Sağ bekte oldukça iyi bir yeteneğe sahip olan Facunda Mura, yüksek kararlılığı sayesinde oldukça iyi bir gelişim gösterebiliyor. Oyuncunun kilit ve alternatif özelliklerinin hiçbirinin zaaf noktasında olmaması, onu komple bir bek haline getiriyor. Düşük bir ücret karşılığında alacağınız Mura, ileri ki yıllarda çok yüksek bonservis bedellerine satılabilir.

Francisco Ortega

İyi bir gelişim gösteren Francisco Ortega, yıldız oyuncu olmasa da kadro oyuncusu olarak tercih edilebilir. Özellikle küçük takımların büyük oyuncusu olabilecek nitelikte olan Ortega, ileride büyük paralara satılabilir. Türkiye’de kariyer yapıyorsanız transfer etmenizi şiddetle öneriyorum. Mura ile birlikte sağ ve sol bek mevkilerinizi garantiye alabilirsiniz böylece.

Kostas Tsimikas

Eğer biraz daha param var ve daha iyi bir sol bek istiyorum diyorsanız, Kostas Tsimikas tam size göre diyebilirim. Yüksek kararlığı sayesinde iyi bir gelişim vaat eden Tsimikas, sol bekte iyi bir oyuncu olma potansiyeline sahip. Hatta Ortega ile birlikte alındığı taktirde uzun yıllar sol bekte oyuncu sıkıntısı çekmezsiniz.

Matias Zaracho

Çok yüksek bir bonservis bedeli ödemeden iyi bir orta saha almak istiyorsanız, Matias Zaracho tam size göre. Yeri geldiğinde sağ kanat, sol kanat ve ofansif orta saha rollerinde de oynayabildiği için adeta joker konumunda. İlk hali ile birlikte rahatlıkla düşük-orta seviyeli takımlarda ilk 11 oynayabilir. Özellikle takım oyunu ve vizyon özellikleri sayesinde orta sahadan iyi top çıkarabilen oyuncu, pozisyon alma yeteneği sayesinde geriden top alıp ileri uçlara çok rahat top taşıyabilir.

Matias Arezo

1.3 milyon dolar serbest kalma maddesine sahip Matias Arezo, ileri yıllarda oldukça iyi gelişim gösterebiliyor. İyi bir potansiyele sahip oyuncu, küçük bir takımdaysanız ilk etapta kupa maçlarında bile oynayabilecek seviyede. Ucuza alıp, 4-5 yıl sonra çok yüksek fiyatlara satabileceğiniz gibi kadronuzun değişmez ismi de olabilir.

Ömer Faruk Beyaz

İyi bir potansiyel vaat eden Ömer Faruk Beyaz, büyük takımlarda dahi oynayabilecek seviyelere ulaşıyor. Oyun başında almak zor olsa da, 1-2 yıl içerisinde fazla pahalıya patlamadan alınabiliyor. 10 numara mevkisinde ofansif oyun kurucu olan Ömer, vizyon-soğukkanlılık ve teknik yetenekleri ile oldukça iyi işler çıkarıyor. Kendisini Arsenal kariyerimde kadroma katmıştım. Gerçekten çok güzel gelişim gösteriyor. Eğer bu tarzda genç Türk yeteneklere bakıyorsanız, Atalay Babacan ve Mustafa Kapı gibi isimler de oyun başı çok düşük ücretlerle satın alınabiliyor.

Ansu Fati

Gelelim biraz da pahalı genç yeteneklere. Oyun başında almanız pek mümkün olmasa da, 1-2 yıl sonra 40 milyon dolar civarına satın alabileceğiniz Ansu Fati, sol kanatta dünya yıldızı olabilecek nitelikte bir oyuncu. Hızı ve top sürme yetenekleri ile sol kanatta oldukça iyi işler çıkaran oyuncu, kanat forvet rolünde de skora çok katkı sağlıyor.

Sebastiano Esposito

17 yaşında dahi kadroda oynayabilecek seviyede olan Sebastiano Esposito, muazzam bir potansiyele sahip. Oyun başlarında satın almak mümkün olmasa da, Arsenal kariyerimde oyuncunun ilk 11 oynamak için isyan etmesi üzerine 10 milyon dolar civarına satın alabilmiştim. Fiziksel ve zihinsel özellikleri ile büyük işler başaran Esposito, ileri yıllarda tekniğinin de gelişmesiyle birlikte gol makinesine dönüşüyor.

Ilaix Moriba

Barcelona alt yapısında bulunan Ilaix Moriba, muazzam bir potansiyele sahip. Her anlamda harika gelişen bu oyuncuyu ilk etapta satın almak pek mümkün değil. Oyuncunun ilk 11 oynamak için isyan etmesi üzerinde 38 milyon dolara satın alabilmiştim. Orta sahanın ortasını emanet edip ardınıza dahi bakmayacağınız özelliklere sahip olan oyuncu, takımınızın vazgeçilmez ismi olabilir.

Ryan Grevenberch

Moriba ile benzer özelliklere sahip Ryan Gravenberch, ofansif orta sahada da çok rahat bir şekilde oynayabilir. Gerektiğinde geride hatta kanalarda da oynayabildiği için joker oyuncu niteliğinde olan Ryan, Ilaix ile birlikte orta sahada müthiş bir teknik kapasiteye sahip oluyor. Moriba kadar pahalı olmasa da, Ryan’da 20 milyon dolar civarına transfer edilebiliyor.

Merih Demiral

Tam bir genç yetenek olmasa da, çok iyi gelişim gösteren Merih Demiral, yıldız bir defans oyuncusu olma özelliklerine sahip. Standart stoper rolünde oynayan Merih, yırtıcı bir defans olarak savunmayı topluyor. Çağlar Söyüncü ile birlikte geride iyi bir ikili oluşturan Merih, takımınızın vazgeçilmez defans oyuncusu olabilecek nitelikte. Oyun başı ortalama 20 milyon dolar civarına alınabiliyor.

Maarten Vandevoordt

Football Manager 2020 genç yetenekler listemize kaleci eklemeden olmazdı. Gelişime oldukça müsait olan Maarten Vandevoordt, ileride çok rahat Alisson Becker yeteneğinde olabilecek bir oyuncu. Refleks ve hava kontrolünün yanı sıra pas, teknik ve degaj yetenekleri ile birlikte topu oyuna çok rahat bir şekilde sokabiliyor. Libero kaleci oynatıldığı taktirde beklenmedik paslarla birlikte takımınızı kontra atağa rahatça kaldırabiliyor.

Football Manager 2020 wonderkids

Takıma ilk geldiğinde bile kupa kalecisi olabilecek nitelikte olan Maarten Vandevoordt, 2 yıl içerisinde birinci kaleciniz olabilecek yeteneğe ulaşıyor. Eğer iyi bir kaleci arıyorsanız ve parası neyse veririm diyorsanız, Maarten Vandevoordt kesinlikle birinci tercihiniz olmalı.

Football Manager 2020 genç yetenekler listemizi sizlerle paylaştık. Bu tarz içeriklerin daha fazla gelmesini istiyorsanız lütfen yorumlarda belirtin.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Football Manager 2020 genç yetenekler listesi”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Burada Sergio Gomez eksik. 3.sezonumda bedavaya almıştım. Açık ara en iyi oyun kuruculardan biri oluyor.
  Bellingham’ı söylemeden olmaz. Harika ötesi bir oyuncu. Mutlaka alın beyler

  1. Gorkem Say dedi ki:

   Kendim Sergio Gomez’i hiçbir kariyerimde transfer edemedim maalesef.
   Bu sebeple listeye almadım. Transferi bir hayli zor çünkü. Dortmund bir türlü salmıyor. İyi denk gelmiş bedavaya.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Zaracho yu kesinlikle Alın

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Naci ünüvar bi bende mi patlak verdi acaba 😂

  1. Gorkem Say dedi ki:

   Bazı kariyerlerde bazı oyuncular ne yapsan da gelişmeyebiliyor. Esposito’yu ikinci sezonun başında alıp direkt ilk 11 koymama rağmen teknik özellikleri ilerlemedi tam tersine düştü. O yıl ligde gol kralı oldu ama potansiyeline göre beklediğim gibi gelişmedi maalesef.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  1 Nisana kadar ücretsiz..

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  1 Mayıs değil 1 Nisan’a kadar ücretsiz.

" Football Manager 2020 genç yetenekler listesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Football Manager 2020 genç yetenekler listesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Football Manager 2020 genç yetenekler listesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "