Okunma

For Honor’da suçsuz oyuncular banlanıyor!


24 Şubat 2017 Cuma 04:00
For Honor’da suçsuz oyuncular banlanıyor!

For Honor oyuncuları hiçbir şekilde hile kullanmamalarına rağmen sunuculardan uzaklaştırıldıklarını iddia etmeye başladılar. Bu durumda ya oyuncular yalan söylüyor ya da Ubisoft’un EasyAntiCheat sistemi insanlara zor anlar yaşatıyor.

Gelen raporlara göre oyunun içerisindeyken “EasyAntiCheat 0006000043” hata kodu ile karşılaşan oyuncular, bir hile programı kullandıkları gerekçesiyle sunuculardan uzaklaştırılıyor. GamerRevolution’ın yaptığı ufak araştırma sonucunda da banlanan oyuncular arasındaki ortak noktanın Xpadder oyun kumandası kullanıyor olduğu ortaya çıktı.

17-02/24/dominion_1920_271182.jpg

Xpadder’ın macro ayarlanabilen bir yapıda olması da yasaklanan oyuncuların aslında suçsuz olmayabileceği anlamına geliyor. Çünkü macro kullanımıyla peşpeşe yapılması gereken seri saldırıları tek bir hareketle yapabiliyorlar. Tabii burada uzaklaştırılan oyuncuların hepsine de macro kullanıcısı demek mantıklı olmayacaktır. Yine de EasyAntiCheat’in For Honor’ın Xpadder ile çalışmasından pek de memnun olmadığı da bir gerçek.

Son olarak da banlanan oyuncuların şikayetlerini Ubisoft’a belirtme ve tekrar inceleme yapılmasını isteme hakkı bulunduğunu da hatırlatalım.

:: For Honor hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “For Honor’da suçsuz oyuncular banlanıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Her oyunda aynı şey cs go kadar iyi bir oyunda bile var.

" For Honor’da suçsuz oyuncular banlanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere For Honor’da suçsuz oyuncular banlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda For Honor’da suçsuz oyuncular banlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "