Okunma

Bill Gates, Aglamaz’ın Önünde İlk Sırada


12 Mart 2009 Perşembe 13:26
Bill Gates, Aglamaz’ın Önünde İlk Sırada

Krizin etkisini en fazla gösterdiği konulardan biri olan milyarderler listesinin olmazsa olmaz isimlerinden Bill Gates, geçen yıl Warren Buffet’a kaptırdığı liderliği bu yıl tekrar geri aldı. Forbes dergisi tarafından hazırlanan araştırmanın sonuçlarına göre, geçtiğimiz yıl dünya genelinde 1125 dolar milyarderi bulunurken, kriz, bu sayıyı 793’e kadar geriletti.


Forbes’un Milyarderler Özel Sayısı’nın kapağını Bill Gates yeniden süsleyebilir.

Gelişmekte olan ülkelerdeki süper zenginlerin çoğunluğu liste dışı kalırken Rusya, Çin ve Hindistan’da azalma görülüyor. En zengin 20 isimden 10’unun ABD’li olduğu dolar milyarderleri listesinde yeniden ilk sıraya yükselen Bill Gates’in serveti, bir önceki yıla göre 18 milyar dolar azalarak 40 milyar dolara gerilemiş durumda. Warren Buffet’ın ikinci sırada olduğu listenin üçüncüsüyse 2007’nin en zengini Meksikalı işadamı Carlos Slim Helu Aglamaz. Telekomünikasyon sektöründe Telmex ve America Movil firmalarının sahibi olan Slim’in babası Julian Slim Haddad (Yusuf Selim Haddad Aglamaz) ile ilgili kaynaklar, zamanında Osmanlı İmparatorluğu içerisinde bulunan Lübnan’da doğduğunu ve Aglamaz soyadının buradan geldiğini belirtiyor.

:: Bill Gates, en zengin 3 isim arasından ne zaman çıkar?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bill Gates, Aglamaz’ın Önünde İlk Sırada konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates, Aglamaz’ın Önünde İlk Sırada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates, Aglamaz’ın Önünde İlk Sırada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "