Okunma

Ford, sürücüsüz polis aracı dönemini başlatacak!


28 Ocak 2018 Pazar 23:00
Ford, sürücüsüz polis aracı dönemini başlatacak!

Yeni gelen haberlere göre dünya otomotiv devi Ford sürücüsüz polis aracı için harekete geçti. Peki sürücüsüz polis aracı için bir tarih var mı?

Geçtiğimi günlerde Ford, sürücüsüz polis aracının patenti için başvuru yaptı. Patent detaylarına bakılırsa Ford, gelecekte sürücüsüz polis araçlarını sokaklarda göreceğimiz konusunda oldukça emin.

Ford sürücüsüz polis aracı ile trafik ihlallerini tespit edecek!

ford sürücüsüz polis aracı projesi

Sürücüsüz polis aracı  üzerindeki sensörler aracılığıyla etraftaki araçların yaptığı trafik ihlalleri gibi kanunlara aykırı birçok durum kontrol ve gözetim altına alınabilecek. Aracın yetenekleri bununla da sınırlı değil.

İhlal durumunda aracı takip ederken, aynı zamanda kişiyle alakalı bilgileri de polislere aktaracak olan sürücüsüz araç özellikle trafik canavarlarına göz açtırmayacak gibi gözüküyor. Şimdilik sadece fikir aşamasında olan bu projeyle alakalı bir tarih yok fakat aracı yollarda görebileceğimiz tarih, yapay zekanın gelişim hızıyla doğrudan ilişkili.

:: Ford’un bu projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ford, sürücüsüz polis aracı dönemini başlatacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ford, sürücüsüz polis aracı dönemini başlatacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ford, sürücüsüz polis aracı dönemini başlatacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "