Epic’e Fortnite davasında Facebook desteği


17 Aralık 2020 Perşembe 08:00
Epic’e Fortnite davasında Facebook desteği

Facebook, popüler battle royale oyunu olan Fortnite’ın yapımcısı Epic Games tarafından Apple aleyhinine açılan davaya katılmak istiyor. Firma, davaya Epic Games saflarında katılmak ve iPhone ve iPad üreticisi firmanın politikalarının işletmelere zarar vermesi hakkındaki detayları paylaşmayı hedefliyor. Böylelikle Epic Games de Fortnite için önemli bir müttefik kazanmış olacak.

Fortnite Apple davasında Facebook desteğini alıyor

Facebook tarafından gerçekleştirilen bu adım, firmanın Apple’ın gizlilik politikalarını eleştiren ABD çapında yayınladığı basılı bir reklam kampanyasını tanıttığı gün ortaya çıktı. Facebook’ta gizlilik ve kamu politikası direktörü Steve Satterfield Çarşamba günü konuyla ilgili yaptığı bir konferans görüşmesinde, “Mahkemenin Apple’ın haksız politikalarının geniş kapsamlı etkisini anlamasının gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

fortnite-davasinda-epice-facebook-destegi

Cnet’in haberine göre Apple yöneticileri ise, Facebook’un, gizlilik ilkelerine bakmaksızın, kullanıcılar hakkında olabildiğince fazla bilgi toplamak istediklerini söyledi. Epic ise bu konu hakkında herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmayı seçti. Facebook’un Epic ve Apple arasındaki meseleye katılması, toplumun da bu yasal savaşlara bakış açısının değişmesine neden olabilir. Ağustos ayında başlayan dava sürecinin çıkış noktası, kullanıcıların Fortnite gibi uygulamalarda yaptıkları satın alma işlemleri için Apple tarafından aldığı% 30’a varan komisyonlardı. 

Facebook’un davaya karşı tutumunun zaman içerisinde değişip değişmeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Zira iki firmanın arasındaki hukuk mücadelesinin gelecek yıl mahkeme salonlarında nihayete ermesi bekleniyor.
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

Apple. Bay bay

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

Kardeşim App Store Apple’ın değil mi? İstediği uygulamaya izin verir, istemediği uygulamaya izin vermez. Davadan Epic Games lehine bir karar çıkacağını düşünmüyorum. Sen gidip adamların komisyonunu ortadan kaldırırsan onlar da senin app’ini mağazasından kaldırır.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Cidden Fortnite in ne suçu var işte Apple insan kazıklamasın normal fiyattan oyun içi birim alınsın diye uğraşıyor Epic Apple a bak

" Epic’e Fortnite davasında Facebook desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epic’e Fortnite davasında Facebook desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epic’e Fortnite davasında Facebook desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)