Okunma

Fortnite için V8.10 güncellemesi yayınlandı!


14 Mart 2019 Perşembe 11:55
Fortnite için V8.10 güncellemesi yayınlandı!

200 milyondan fazla oyuncusuyla dikkat çeken Fortnite için V8.10 güncellemesi yayınlandı. Oyuna yeni eşyalar ve silahlar ekleyen güncellemenin en önemli değişikliklerinden biri ise oyunun konsol sürümlerindeki kullanıcı havuzlarının birleştirilmesi oldu.

Yeni güncellemenin oyuncular açısından en büyük sürprizi Vantuzlu Top adındaki yeni araç oldu. Camdan bir küre şeklindeki bu tek kişilik araç haritada hızlı bir şekilde ilerleme imkanı sağlarken önünde yer alan vantuzatar ile yüksek binalara tırmanmak ve ağaçlar arasında sallanarak gitmek mümkün hale geliyor.

Fortnite V8.10 güncellemesi neler sunuyor?

Oyuna V7.40 güncellemesiyle eklenen Piyade Tüfeği’nin yaygın nadirlikteki modeli oyundan kaldırılırken, Ağır Taarruz Tüfeği’nin nadirlik dereceleri Yaygın/Sıradışı/Nadir olarak değiştirildi.

Ayrıca daha önce belirli bir kaynak karşılığında oyunculara çeşitli eşyalar veren otomatlar, artık ücretsiz olarak kullanılabilecek. Oyuncular otomatlardan bir eşya aldıklarında otomat yok olacak. Otomatların Yaygın ve Sıradışı dereceli olanları da oyundan çıkarıldı.

Fortnite V8.10 güncellemesi oynanış konusunda da bazı değişiklikler barındırıyor. Çapraz Platform desteği sayesinde farklı platformlardaki oyunculara birlikte oynama şansı veren oyun, daha tutarlı eşleştirmeler yapmak ve oyuncuların oyundan aldıkları zevki artırmak için bazı değişiklikler yaptı.

Buna göre Xbox ve PlayStation oyuncu havuzları birleştirildi. Benzer şekilde Nintendo Switch oyuncuları bundan sonra oyunun mobil sürümünü oynayan oyuncularla aynı havuzda yer alacaklar. Böylelikle farklı platformlardaki oyuncular oynanış bakımından için oyunun zorluk derecesi daha tutarlı olacak.

Bu değişiklik yalnızca çapraz platform seçeneğini etkinleştiren oyuncular için geçerli olacak. Platformlar arası oynamayı etkinleştirmeyen oyuncular kendi platformlarındaki oyuncularla oynayacaklar. Kreatif ve Oyun Alanı’nda ise farklı platformlardaki oyuncular bir arada oynayabilecekler.

Yeni güncellemenin oyuna eklediği bir diğer şey de Kaçış adlı bir Sınırlı Süreli Mod (SSM). Bu modda oyuncular haritadaki mücevherlerden birini diğer oyunculardan önce bularak haritada ortaya çıkacak 4 minibüsten birine yetişip mücevherle birlikte kaçmak. Mücevher taşıyan oyuncular can ve zırh desteği kazanırken, hareket hızları yüzde 10 oranında düşecek. Ayrıca mücevher alan oyuncular 30 saniye boyunca haritada görünür olacak. Bu da heyecanı katlarken hayatta kalma mücadelesini biraz daha zorlaştıracak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Fortnite için V8.10 güncellemesi yayınlandı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Mate 20 lite ne zaman gelecek

  2. Anonim dedi ki:

    Dün yayınlandı

" Fortnite için V8.10 güncellemesi yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fortnite için V8.10 güncellemesi yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fortnite için V8.10 güncellemesi yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "