Fortnite üçüncü sezon üzücü haber geldi


04 Haziran 2020 Perşembe 12:35
Fortnite üçüncü sezon üzücü haber geldi

ABD’de George Floyd‘un bir polis tarafından öldürülmesinin ardından ülke geneline yayılan ırkçılık ve polis şiddeti karşıtı protestolar nedeniyle Epic Games, Fortnite 2. kısım 3. sezon başlangıç tarihini ve The Device isimli canlı etkinliğini erteleme kararı aldı. Yeni sezon için 17 Haziran işaret edilirken, canlı etkinlik içinse 15 Haziran tarihi verildi.

Epic Games’ten adalet ve eşitlik vurgusu!

Protestolarla ilgili başından beri sessizliğini koruyan şirket, erteleme kararlarını bir mesajla şöyle duyurdu:

“Yakın zamanda, temel insan haklarının yok sayılmasından siyahi insanlara karşı ırkçılığın bariz ve gizli etkilerine kadar toplumumuzda devam eden adaletsizlikleri hatırlatan olaylar yaşadık. Şu anda arkadaşlarımızın, ailelerin, ekip üyelerinin, oyuncuların ve toplulukların derinden hissettiği acıyı paylaşıyoruz.

Biz eşitliğe, adalete, çeşitliliğe ve birlikteliğe inanıyoruz ve bu ilkelerin politikadan bağımsız olması gerektiğini düşünüyoruz.

Fortnite’ı her zaman daha ileriye taşımayı çok seviyoruz ama 3. Sezon’u başlatmak ile ekibimize kendileri, aileleri ve toplulukları üzerine odaklanabilmeleri için zaman vermek arasındaki dengeyi kurmamız gerek.”

Fortnite yeni sezonu için ilk erteleme Nisan ayında corona virüs pandemisi nedeniyle gelmiş, son bir erteleme de geçtiğimiz hafta The Device etkinliğini de içine alacak şekilde 6 Haziran olarak ilan edilmişti.

Eğer erteleme gerçekleşmemiş olsaydı bugün milyonlarca aboneye sahip olan Youtube içerik üreticisi Loserfruit kostümü de yayınlacaktı, fakat Youtuber paylaştığı bir videoda Epic Games ile ortak bir karara vararak erteleme yapmanın en doğru karar olacağını belirtti.

Ertelemelerde Fortnite yalnız değil!

Epic Games ile birlikte daha birçok şirket protestolar nedeniyle etkinliklerini erteleme kararı aldı. İlk olarak Sony, bugün yapılması planlanan Playstation 5 lansmanını daha ileri bir tarihe ertelerken; Google, Android 11‘in yeni özelliklerini duyurucağı sunumunu ve EA Games de Madden 21 etkinliğini  doğru zamanlama olmadığı gerekçesiyle ileri çekmişti.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fortnite üçüncü sezon üzücü haber geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fortnite üçüncü sezon üzücü haber geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fortnite üçüncü sezon üzücü haber geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!