Fortnite’da eşya nasıl üretilir? Avcı Pelerini yapımı


16 Mart 2021 Salı 19:54
ABONE OL
Fortnite’da eşya nasıl üretilir? Avcı Pelerini yapımı

Fortnite’da eşyaların nasıl üretileceğini kim bilmek istemez ki. Oyun 2. Bölüm 6. Sezonu ile öğe ve Avcı Pelerini üretimi mekaniğini getiriyor. Bu işçilik mekaniği pek çok oyuncu için ilk başlarda karmaşık gelecektir. Çünkü oyun içerisinde bu detay tam olarak açıklanmamıştır. Bu yüzden oyuncular için ”Fortnite zanaat menüsünde eşya nasıl yapılır? Fortnite Avcı Pelerini nasıl yapılır?” sorularının cevabını derledik.

Bu kılavuzla oyunda nasıl eşya üretileceğini ve mevcut olan tüm işçilik öğelerinin tam listesini öğreneceksiniz. Ayrıca yeni özelliklerin detaylarını ve her bir öğe için tarifler listesini elde edeceksiniz. Ek olarak bunları kendiniz oyun içerisinde yapabileceksiniz.

Fortnite’da nasıl öğe üretilir?

eşya üretim sekmesi

eşya üretim sekmesi

İlk olarak, işçilik menüsüne nasıl erişeceğinizi bilmeniz gerekecek. Zanaat menüsüne erişmek için Sekme tuşuna basın, ardından E tuşuna basarak zanaat menüsüne gidin. Burada, şimdiye kadar aldığınız silahlara ve ekipmanlara özel tüm işlenebilir öğelerin bir listesini göreceksiniz. Bir öğeyi alıp gerçek parçaları topladıktan sonra, üretim menüsüne gidin ve yapmak istediğiniz öğeye tıklayın.

Zanaat butonuna tıklayın. Karakteriniz silahı veya öğeyi yapmak için üç saniye harcayacaktır. Öğe işlenirken kendinizi savunamayacaksınız. Bu yüzden güvenli bir yerde öğeyi işlediğinizden emin olun.

Üretim için malzemeler nereden bulunur?

Yapmak istediğiniz öğeler için doğru malzemeleri bulmanız gerekmektedir. Dolayısıyla bunları bulmak için birçok yere uğramanız gerekecek. Çünkü bu esnada bile rakip oyuncular size aman vermeyecektir.  İhtiyacınız olacak zanaat parçalarından bazılarını ve bunları nasıl bulacağınızı aşağıda açıkladık:

 • Mekanik Dişliler : Herhangi bir araca karşı kazmanızı kullanın. Genellikle araç başına en az iki mekanik dişli düşürürsünüz. Ayrıca terk edilmiş araçlarda da bulabilirsiniz.
 • Kemikler : Kemikleri almak için hayvanları öldürmeniz gerekir. Oyunda avlayabileceğiniz hayvanlardan herhangi biri size kemik verecektir.
 • Et : Et elde etmek için de hayvanları öldürmeniz gerekir.
 • Ateşböceği Kavanozu : Ekranda ‘Topla’ komutunu gördüğünüzde onları almanız yeterli olacaktır. Genellikle ormanlık alanlarda bulunurlar ve gözden kaçırmanız zordur.
 • Oyun içi NPC‘lerinden herhangi biriyle konuşarak da onlardan seçkin birkaç öğe satın alabilirsiniz. Ancak çok fazla altına mal olurlar.  Bu yüzden siz en iyisi parçaları kendiniz bulun.

Fortnite’da Avcı Pelerini nasıl yapılır?

Avcı pelerini

Avcı pelerini.

Bir kez öğrendikten sonra, bu öğeyi yapmak gerçekten size çok basit gelecektir Oyunda Avcı Pelerini yapmak için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz:

 • Kemik ve et toplamak için bir hayvanı öldürün. Çünkü iki kemiğe ve bir ete ihtiyacın olacak.
 • Zanaat menüsüne erişmek için Tab tuşuna tıklayın, ardından E’ye basın.
 • Daha sonra ete tıklayın böylece Avcı Pelerini tarifi görünecektir.
 • Öğeyi tamamlamak için Zanaat’e tıklayın ve üç saniye bekleyin.

İşlem tamamlandıktan sonra envanterinizde Avcı Pelerini görünecektir. Sırtınıza takmak için kullanabilirsiniz. Pelerini giydiğiniz sürece hayvanlar artık size karşı düşman olmayacaktır.

Fortnite tüm işçilik tarifleri

Yeni sezonla birlikte oyun içerisinde bulunan tüm işçilik tarifleri aşağıdadır. Detaylı olarak inceleyerek dilediğiniz öğeyi üretebilirsiniz.

 • Avcı Pelerini : Et + Kemik (2 adet)
 • İlkel silahlar : Silah + Kemik (4 adet)
 • Mekanik silahlar : Silah + Mekanik Parçalar (4 adet)
 • İlkel Alev Yayı : İlkel Yay + Ateşböceği Kavanozu (1 adet)
 • Primal Stink Bow : Primal Bow + Şu anda bilinmeyen bir eşya
 • Mekanik Patlayıcı Yay : Mekanik Yay + El Bombası (2 adet)
 • Mekanik Şok Dalgası Silahları : Mekanik Yay + Şok Dalgası Bombası (2 adet)

Şimdilik bu oyun için işçilik ile alakalı bilmeniz gereken her şey bu kadar. Yeni sezonda hala tüm silah ve teçhizat tariflerini bulma süreci devam ediyor. Bakalım başka ne gibi öğeler bulacağız.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Fortnite’da eşya nasıl üretilir? Avcı Pelerini yapımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fortnite’da eşya nasıl üretilir? Avcı Pelerini yapımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fortnite’da eşya nasıl üretilir? Avcı Pelerini yapımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
 2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
 3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
 4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
 5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
 6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
 7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
 8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
 9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
 10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme