Fossil, yeni nesil akıllı saat modellerini duyurdu


11 Ocak 2021 Pazartesi 22:50
Fossil, yeni nesil akıllı saat modellerini duyurdu

Giyilebilir cihazlar tarafında dikkat çeken markalardan olan Fossil yeni nesil akıllı saat modellerini CES 2021 kapsamında tanıttı. Aynı özellikte ancak farklı tasarımlarda yeni saatlerini tanıtan şirket, Gen 5 LTE, Michael Kors Access Gen 5E Darci ve Skagen Jorn Hybrid HR olarak adlandırılan cihazlarıyla etkinlikte boy gösterdi.

Fossil yeni nesil akıllı saat modelleriyle CES 2021’de

CES 2021 oldukça hızlı başladı. Etkinlik öncesinde de pek çok yeni cihazın tanıtıldığını görmüştük. Etkinliğin başlamasıyla birlikte teknoloji şirketleri yeni cihazlarını görücüye çıkartmaya başladı. Bunlardan birisi de giyilebilir akıllı ürünleriyle adından söz ettiren Fossil oldu. Tanıtılan akıllı saatler arasında Gen 5 LTE modeli en çok dikkat çekerken, şirketin lüks markalarla kurduğu iş birliğini de devam ettirdiği görülüyor.

Fossil Michael Kors Access Gen 5E Darci ve Gen 5 LTE özellikleri ve fiyatı

Fossil yeni nesil akıllı saat-05

Samsung’un Active Watch saatinin tasarımına ben aynı olan akıllı saatin en büyük handikapı eski işlemcisine sahip olması. Fossil, LTE ile ilk kez Gen 5 LTE olan bir akıllı saat üretmiş oluyor. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi saat, Fossil’in Gen 5 Wear OS platformundan güç alıyor.

Akıllı saatte Snapdragon 3100 işlemcisi yer alıyor ve şaşılmayacağı gibi GPS özelliği entegre edilmiş. Suya dayanıklı yerleşik bir hoparlöre sahip olan cihazın 45 mm’lik bir gövdesi bulunuyor. eSIM kullanılabiliyor ve 349 dolara satın alınabiliyor.

Fossil yeni nesil akıllı saat

Benzer özellikler üzerine kurulu Michael Kors Access Gen 5E versiyonunda ise daha özel bir kayış tasarımı bulunuyor ve LTE özelliği yer almıyor. Kadınlara hitap eden MK versiyonu, 250 dolardan satışa çıkıyor.

Skagen Jorn Hybrid HR özellikleri ve fiyatı

Fossil yeni nesil akıllı saat

Fossil imzalı bir diğer akıllı cihaz da Skagen Jorn Hybrid HR, oluyor. Diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olan bu akıllı saat, geleneksel saat görünümünü seven kişilere sesleniyor. Adı üstünde hibrit yapısı sayesinde 2 haftalık kullanım ömrü sunabilen saat, 195 dolarlık bir fiyatla kullanıcının karşısına çıkıyor.

Söz konusu saatlerin tamamı donanımsal olarak benzer özelliklere sahip. Farklı tasarımlarla karşımıza çıkan saatler elbette çok da uygun fiyatlı değiller ancak tasarıma dikkat eden ve akıllı ürünleri kullanmayı tercih edenlere sesleniyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Fossil, yeni nesil akıllı saat modellerini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fossil, yeni nesil akıllı saat modellerini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fossil, yeni nesil akıllı saat modellerini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)