Okunma

Fotoğrafçının Çözümü Teknoloji


15 Nisan 2008 Salı 21:00
Fotoğrafçının Çözümü Teknoloji
Konica Minolta Türkiye temsilcisi Eftaş, dijital fotoğraf teknolojisiyle birlikte fotoğrafçıların kısıtlanan iş hacmine çözümü Teknofoto ile getirdi. Eftaş Yönetim Kurulu Üyesi Berk Uziyel’in mimarlığını yaptığı proje ile birlikte klasik fotoğrafçılar, modern birer teknoloji marketine dönüşüyor.

Türkiye Genelinde 50 Mağaza

Teknofoto konsepti sayesinde, fotoğraf mağazalarının yeni oluşumlarla birlikte farklı fırsatlar yakaladığını belirten Berk Uziyel, bazı mağazalarının son 10 yılda yapamadıkları ciroyu Teknofoto ile 1,5 yılda elde ettiklerini söylüyor. 2006 yılının ortalarında başlayıp günümüzde 50 mağazaya ulaşan Teknofoto oluşumu sayesinde klasik mahalle fotoğrafçıları, dijital fotoğraf baskısının yanı sıra cep telefonu, fotoğraf makinesi, MP3 çalar gibi ürünlerin satıldığı birer teknoloji marketine dönüşüyor.

Özellikle Anadolu’da ilgiyle karşılanan bu oluşum Kars’tan Tekirdağ’a, Mardin’den İzmir’e kadar geniş bir coğrafyaya şimdiden yayılmış durumda. Yıl sonuna kadar 100 mağaza hedefleyen Berk Uziyel, orta vadede ise 300 Teknofoto mağazasına ulaşacaklarını tahmin ediyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Teknofoto
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fotoğrafçının Çözümü Teknoloji konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fotoğrafçının Çözümü Teknoloji ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fotoğrafçının Çözümü Teknoloji ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "