Okunma

Fotoğraflar Dile Gelecek


28 Ocak 2009 Çarşamba 11:00
Fotoğraflar Dile Gelecek

Yıllardır kullanıcılar tarafından tepki toplayan ve istenmeyen görüntülerin sanal âlemde yer bulmasında başı çeken kameralı telefonların sessiz çekim özelliği, ABD hükümetinin aldığı bir kararla yasaklanıyor.

Kore ve Japonya gibi ülkelerde daha önceden yer bulan bu yasa, kameralı cep telefonlarında fotoğraf çekildiğini belirten ve “yeterli mesafeden” duyulabilecek yükseklikteki bir sesli uyarıyı zorunlu kılıyor.

Kanun Namına Çekmeyin Kardeşim!

Elbette bazı uyanık kullanıcılar, çeşitli yazılım kırma yöntemleri ile mevcut cihazlardaki sesleri kısabiliyor. Ancak artık kanunların devreye girmesi ile, arkadaşınızla Central Park‘ta çektirdiğiniz bir “sessiz fotoğraf”, ekip aracının yanınızda bitmesine neden olabilir.

:: Böyle bir yasa ülkemizde de uygulanmalı mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Fotoğraflar Dile Gelecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bence saçma bir yasa gizlice fotoğraf çekme niyetinde olan bir insan yinede bir yolunu bulur yapar ,buna örnekmi ? piyasada çok rahata video bile çekebilen kalem gözülk vs. biçiminde casus kameralar var.
    bunlar göze batmıyorda cep telefonunun kamerasımı göze battı ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kesinlikle uygulanmalı ama uygulanabilirliği açışısından biraz daha kafa yormak gerektiği kanaatindeyim

" Fotoğraflar Dile Gelecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fotoğraflar Dile Gelecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fotoğraflar Dile Gelecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "