Okunma

Fotoğraflarınızı Eğlenceli Hale Getirin


02 Temmuz 2011 Cumartesi 08:00
Fotoğraflarınızı Eğlenceli Hale Getirin

1. Photoshine

PhotoShine ile fotoğraflarınıza efekt vermek, çerçeve eklemek veya arka planını değiştirmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli.

İlk olarak, sol üstten New diyerek üstünde çalışacağımız dosyayı seçiyoruz. Ardından da solda bulunan değişik efektlerden veya arka planlardan birine tıklıyoruz. Son olarak da fotoğrafı fare yardımıyla hizalıyoruz. Görselimiz artık kaydetmeye hazır.

PhotoShine’ı indirmek için: http://www.picget.net/photoshine-photo-editor/download.html

2. Face Off Max

Face Off Max ile fotoğraflardan yüzleri alıp, başka fotoğrafların yüzlerine oldukça profesyonel bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Program yardımıyla kesilecek yüzün ayarlanması, yüzün seçilmesi ve diğer fotoğrafa yerleştirilmesi, üstüne renk tonlarının ayarlanması oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Face Off Max’ı indirmek için: http://www.faceoffmax.com/

3. Cartoon Maker

Cartoon Maker, fotoğraflarınıza çizgi film karakteri havası verebileceğiniz küçük ama etkili bir uygulama. Fotoğrafı açtıktan sonra Tools yardımı ile fotoğrafın belli kısımlarını büyütebiliyor ve bükebiliyoruz.

Özellikle göz, burun, ağız gibi yüz kısımlarını büyüttüğünüzde daha karikatürize bir fotoğraf ortaya çıkabiliyor. En sonunda, eğer istersek, Sketch kısmından faydalanarak fotoğrafımızı tükenmez veya kara kalem olarak siyah beyaz kaydedebiliyoruz.

Cartoon Maker’ı indirmek için: http://cartoon-maker.en.softonic.com/

4. FunPhotor

FunPhotor ile kendi yüzünüzü veya sevdiklerinizin yüzlerini başka insanların yüzlerine oldukça rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Birinci adımda fon fotoğrafımızı seçiyoruz.

İkinci adımda fon üzerine yerleştireceğimiz yüzün bulunduğu fotoğrafı seçiyoruz.

Üçüncü adımda yüzü fotoğrafa tam olarak oturtabilmek için gerekli olan büyütme, çevirme ve döndürme hareketleri ile yüzü hizalıyoruz. .

Dördüncü ve son adımda da dilersek oluşturduğumuz yeni fotoğrafın üstüne yazılar ekliyoruz.

Fun Photor’u indirmek için: http://www.funphotor.com/

5. DreamLight Photo Editor

DreamLight oldukça küçük bir program olmasına rağmen fotoğraflarınıza basit ve ufak tefek efektler uygulamada oldukça fayda sağlıyor.

Programı açtıktan sonra Open butonuna tıklayarak üstünde çalışacağımız fotoğrafı seçiyoruz. Ardından yine solda bulunan efekt gruplarından birini açıp, altta açılan efektlerden istediğimizi tek tık ile uyguluyoruz. Hepsi bu kadar.

DreamLight’ı indirmek için: http://www.picget.net/dl-photo-editor/what.html

:: Fotoğraflarınıza ilginç efektler vermeyi seviyor musunuz?

Yazan: Onur Koncaoğlu
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Fotoğraflarınızı Eğlenceli Hale Getirin”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  photoshine fena diil.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  süpermiş ama full değillermiş. neyse emeği geçenlere teşekkürler.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ücretsiz olsa daha iyi olmazmı bizler ücretsiz olanları indirmek istiyoruz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ergenler görmesin, moda olur 🙂

 5. magicxxL dedi ki:

  içlerinde ücretsiz olanları aradı gözlerim ancak rastlayamadım ücretsiz bu tür programlar var mı? Bununda bilgisi eklenirse daha güzel bir haber olabilir diye düşünüyorum.

" Fotoğraflarınızı Eğlenceli Hale Getirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fotoğraflarınızı Eğlenceli Hale Getirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fotoğraflarınızı Eğlenceli Hale Getirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "