Okunma

Foursquare Gizlilik Politikasını Duyurdu


31 Aralık 2012 Pazartesi 16:30
Foursquare Gizlilik Politikasını Duyurdu

Yeni yılla birlikte birçok internet uygulama ve servisi de yeni gizlilik politikalarına geçiyor. Bu değişikliklerin birçoğu kullanıcıları çok rahatsız etmese de özellikle Instagram‘ın yaptığı değişiklik gibi bazı yeni gizlilik politikaları da kullanıcıların ağır tepkisiyle karşı karşıya kalmıştı. 

Gizlilik Politikasını değiştiren uygulama ve servislere son eklenen ise popüler mobil yer bildirme(check-in) servisi Foursquare oldu. Kullanıcılarına attığı e-postada yeni gizlilik politikasının 28 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanılacağını belirten Foursquare‘de 2 temel değişiklik gerçekleşecek. 

Bunlardan ilki bundan sonra Foursquare‘de kullanıcıların isminin tamamı kullanılacak. Şuanki sistemde kullanıcıların ya tam ismi ya da isim ve soyisimlerinin ilk harfinden oluşan karma bir isim kullanılıyor ama bu sistemin zaman zaman kafa karışıklığına yol açması dolayısıyla bundan sonra kullanıcıların tam ismi kullanılacak.

Bir diğer yenilik ise işletme sahipleri için. Yeni gizlilk politikası ile işletme sahipleri, işletmelerinde yer bildirimi yapan kullanıcıların daha geniş listesini görebilecek. Şuanda sadece son 3 saatin görülebildiği sistemden yeni sisteme geçilmesi ile birlikte işletme sahipleri, müşterilerini daha iyi tanıyabilecek, hangi müşterilerin daha sık geliğini öğrenebilecek.

Ayrıca Foursquare bu değişikliklerden rahatsız olan kullanıcıların istedikleri zaman isimlerini “Ayarlar” sayfasından değiştirebileceğini ya da isterlerse “Gizlilik Ayarları” kısmından gerekli değişiklikleri yapabileceklerini belirtiyor. Böylelikle Foursquare’in yeni politikası kullanıcıları rahatsız etmeyecek gibi görünüyor. 

:: Foursquare’de yapılan değişiklikleri nasıl buldunuz?

 
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Foursquare Gizlilik Politikasını Duyurdu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Lokman sen bilgisayarin başindan kalkma oyununu oynamaya devam et
  Gereksiz bir program nerdeyim diye göstermek icin kullanilan program

 2. lokman686868 dedi ki:

  Foursqare ne işe yarıyor =?

 3. Genero dedi ki:

  sorun yok gibi ya

" Foursquare Gizlilik Politikasını Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foursquare Gizlilik Politikasını Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foursquare Gizlilik Politikasını Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "