Okunma

Foursquare’den Ucuz Alışveriş Dönemi


12 Temmuz 2011 Salı 15:30
Foursquare’den Ucuz Alışveriş Dönemi

Facebook ve Google gibi sektör liderlerinin bir türlü sindiremediği Foursquare ayakta kalmak için yeni projelerle direnmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay 500 bin kullanıcıya ulaşan platform şimdi ise sektörün ağır toplarını kendi silahlarıyla vuracak. Gezerek sosyalleş mantığını kullanan Foursquare, mobil kullanıcılarına bulundukları yerleri sosyal ağlar üzerinden haritalı şekilde gösterme imkanı sunuyordu.

Yeni yerler keşfetmek, çevrede bulunan mekanların sunduğu en iyi hizmetleri öğrenmek gibi özelliklere sahip olan Foursquare kısa sürede sosyal ağ kullanıcılarının ilgisini çekmişti.

Facebook ve Google bu ufak rakibi satın almak için ellerinden geleni yaptı. Girişimler başarısız olunca da iki sitede kendilerine benzer sistemler tasarlayıp Foursquare kullanıcılarına kendilerine çekmek istediler.

Fark Ne Olacak?

Foursquare‘i öldürme planı ise bu hizmetlerin aynı zamanda fırsat kuponları da sunmasıydı. Haritada fırsatı kuponu sunan mekanları işaretleyip buradan ucuza alışveriş yapabiliyordunuz.

Kullanıcıların dikkatini çekmek isteyen Foursquare ise benzer bir fırsat yöntemi deneyecek ancak bu sistemin büyük bir farkı olacak.

Facebook ve Google fırsat içeriği sunduğu firmalardan para talep ederken Foursquare bu işten bir kazanç sağlamayı düşünmüyor. Foursquare CEO‘su Dennis Crowley verdiği bir röportajda, en ufak işletmeciden en büyük firmaya kadar herkesin kendi hesaplarını kullanarak özel indirimler sunabileceğini açıkladı.

Önümüzdeki haftalarda denenmeye başlayacak olan sistemde, şirket sahipleri çevredeki kullanıcıları çekmek için kendileri özel indirimler vaat edebilecek.

:: Sizce Facebook ve Google ava giderken avlanacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Foursquare’den Ucuz Alışveriş Dönemi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Foursquare super .)

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Diren Foursquare, bahsedilen diger iki sirketten de igreniyorum. Run Foursquare run! 🙂

" Foursquare’den Ucuz Alışveriş Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foursquare’den Ucuz Alışveriş Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foursquare’den Ucuz Alışveriş Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "