Okunma

Foursquare’e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir?


05 Haziran 2011 Pazar 06:30
Foursquare’e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir?

FourSquare (Foursquare Nedir Nasil Kullanilir?), bulunduğunuz mekanı arkadaşlarınızla paylaşabilmenizin yanı sıra, kimlerin o anda orada olduğunu, kimlerin oraya yakın bir yerde olduğunu ya da daha önce kimlerin orada bulunduğunu size göstererek yer-tabanlı uygulamaların en popüleri olmayı başarıyor.

Yaptığınız bir dizi check-in ile Badge adı verilen madalyaları kazanıyorsunuz. Bulunduğunuz mekanın fotoğrafını ve düşüncelerinizi de paylaşabildiğiniz FourSquare, çok gezenlerin gözde sosyal platfomu durumunda.

 

Nasıl Makan Eklenir?

Sanıldığının aksine FourSquare’de mekanlar otomatik bir sistem tarafından değil kullanıcılar tarafından oluşturuluyor. Kayıtlı olan herkes bir mekan tanımlayabiliyor. Bunun için ilk adım olarak kayıt etmek istediğiniz mekan daha önce kayıt ettirilmiş mi diye kontrol etmeniz gerekli. Buradan mekanı kontrol edebilirsiniz. 

Eklemek istediğiniz yer haritada yoksa o zaman ikinci adıma geçebiliriz. Buradan FourSquare Add Vanue sayfasına gidip formu dolduruyoruz. Kullanmamız gereken kısalmalar işe şu şekilde:

Adres Kısaltma Örnek
Sokak Sk. Cezayir Sk.
Cadde Cd. İstiklal Cd.
Mahalle Mh. Asmalımescit Mh.
Bulvar Blv. Atatürk Blv.
Köprü Kpr. Galata Kpr.
Yokuş Ykş. Kumbaracı Ykş.
Apartman Apt. Mısır Apt.
Numara No: No:17/A
Adres Kisaltma Örnek
Sokak Sk. Cezayir Sk.
Cadde Cd. İstiklal Cd.
Mahalle Mh. Asmalimescit Mh.
Bulvar Blv. Atatürk Blv.
Küprü Kpr. Galata Kpr.
Yokuş Ykş. Kumbaraci Ykş.
Apartman Apt. Mısır Apt.
Numara No: No:17/A

Mekanın özelliklerini de girdikten sonra kesin yerini tayin etmek için http://maps.google.com/ ‘a gidip mekanın tam yerini belirliyoruz.  
Google Haritalar Labs‘tan EnlBoy İşaretçisini‘i etkinleştirip mekanın üstündeyken sağ tıklayıl EnlBoy İşaretçisini Bırak’a tıklıyoruz ve tam kordinatlarını belirliyoruz. Bu kordinatları formdaki bölüme girerek kesin yeri belirliyoruz. 
Son Rötüşler

Mekanımızı ekledikten sonra burayı duyurmakta size düşüyor. Yeni yerinizi tüm arkadaşlarınıza duyurun. Eğer mekan sahibiyseniz kampanyalarla FourSquare kullanıcılarını severek check-in yapmalarını sağlayabilir ve onları cezbedebilirsiniz.

:: Foursquare kullanıyor musunuz?


yazarAyhan Sipahi

Word Wide Web'i geliştiren fizikçi Tim Berners-Lee'nin izinden giden Ayhan, web dünyasının püf noktalarını, gelişmelerini ve en son haberlerini ShiftDelete.Net'te sizlere sunuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Foursquare’e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    onun için edit venue deyip tam lokasyonu belirlemek için pini sürükleyip bırakabilirsiniz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    koordinatlar bir türlü doğru olmuyor. google mapste seçtiğim koordinat yer eklenince başka bi yer oluyor. acayip.

" Foursquare’e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foursquare’e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foursquare’e Venue (Mekan) Nasıl Eklenir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "