Okunma

Foursquare’ın Pil Kullanımını Azaltan Ayar!


07 Eylül 2014 Pazar 13:00
Foursquare’ın Pil Kullanımını Azaltan Ayar!

Akıllı telefon kullananların en çok kullandığı uygulamalardan biri olan Foursquare, 2014 yazı içerisinde iki uygulama haline geldi. Bizim her zaman bildiğimiz check-in işlemini yapacağımız uygulama Swarm olurken, Foursquare ise mekanlar hakkında yorum yapılan bir platform halini aldı.

Foursquare’ın neden pil tüketimi artmış durumda?

Foursquare yeni uygulamada teknolojiden ve bizim alışkanlıklarımızdan oldukça güzel bir şekilde faydalanıyor. Örneğin bir semte gittiğinizde, daha önce gittiğiniz bir yer varsa ” burada mısınız” gibi bildirimler yollayarak sizi check in ya da yorum yapmaya yöneltebiliyor. Programın son dönemde yapabildikleri bu kadar da değil. Sizin gittiğiniz yerde bir arkadaşınız varsa onun da buralarda olduğunu haber verebiliyor. Tıpkı bizi takip eden üçüncü bir göz gibi.

Tabi olan hiç bir şey yoktan var edilemez felsefesi gereğince, Foursquare uygulamasının dayanağı ise sürekli çalışan GPS modülü. Bu da pil ömrüne negatif etkide bulunuyor.

Yenilenen Foursquare uygulaması, akıllı telefonların bataryalarına yüzde 5 ile 15 arası bir ek yük bindiriyor. Biz de bu videomuzda, Foursquare’ı silmek yerine, nasıl daha az şarj kullanacak bir hale getirebiliriz onu irdeliyoruz. İyi seyirler.

 

:: Pil tüketiminden rahatsız olduğunuz başka uygulamalar neler?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Foursquare’ın Pil Kullanımını Azaltan Ayar!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  merhaba ıphone kullanıyorum. ios7 uygulamasına geçmedim geçen gün foursquare uygulamasını sildim silme sebebim ise sayfam gözükmedigi için sildim tekrar yükleyemiyorum bana yardımcı olur musunuz ? ios7 uygyulamasını kullanmadan yükleyebilirmiyim?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  uygulamayı pç ettiler

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ı phone olan için yok mu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne zaman Bunlar Ikı uygulama olarak ayrındı Bende Kullanmaktan Vazgectım Berbat oldular

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kapattım. tüketimi azalttım 🙂

" Foursquare’ın Pil Kullanımını Azaltan Ayar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foursquare’ın Pil Kullanımını Azaltan Ayar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foursquare’ın Pil Kullanımını Azaltan Ayar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "