Okunma

Belkin, Linksys ve Wemo artık Foxconn çatısı altında!


27 Mart 2018 Salı 16:00
Belkin, Linksys ve Wemo artık Foxconn çatısı altında!

Foxconn gerçekleştirdiği satın alma ile teknoloji dünyasında adeta şok etkisi yarattı. Belkin International satın alımı ile Linksys, Wemo ve Phyn gibi markalar da Foxconn Interconnect Technology (FIT) bünyesine dahil oldu.

Foxconn tarafından Bekin satın alındı!

Daha çok iPhone akıllı telefonları üreten Tayvan merkezli şirket olarak tanınan şirket, yaklaşık 866 milyon dolar karşılığında Linksys, Wemo ve Phyn markalarını da elinde bulunduran Belkin satın alımı ile önemli bir hamle gerçekleştirmiş durumda.

Foxconn

Bu sayede şirketin mobil aksesuar ve akıllı ev ürünleri portfolyosu ile adından söz ettireceğini söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere Belkin; ev ve kurumsal Wi-Fi ağ çözümleri, dizüstü bilgisayar ve mobil cihazlar için kaliteli aksesuarlar, ev enerji yönetimi ve otomasyon sistemleri ile ilgili olarak birçok ürünün üreticisi.

Satın alma sonrasında Belkin yine ayrı bir organizasyon olarak yoluna devam edecek. Ayrıca, Belkin CEO’su Chet Pipkin’in de Foxconn yönetim kadrosuna dahil olacağı tahmin ediliyor. Belkin, çatısı altına girdiği şirketin dünya kalitesinde üretim yetenekleri sayesinde operasyon verimliliği ve rekabet anlamında da ellerinin güçlendiğinin altını çiziyor.

:: Bu önemli satın alma hamlesi konusunda sizin düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Belkin, Linksys ve Wemo artık Foxconn çatısı altında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Belkin, Linksys ve Wemo artık Foxconn çatısı altında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Belkin, Linksys ve Wemo artık Foxconn çatısı altında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "