Okunma

Yabancı Sitelerde Çekinmeden Dolaşın


16 Ocak 2009 Cuma 00:01
Yabancı Sitelerde Çekinmeden Dolaşın

Farklı dillerde bulunan internet sitelerinde tam olarak dili çözemesek de bazı işlemlerimizi halledebiliriz. Ancak bazen anahtar kelimelerin anlamlarını bulmadan işlemlerimizi sonuçlandırmamız da güçleşir. Bu kelimeleri hatta tüm siteyi bile yeni bir sayfada istediğiniz başka bir dile çevirebilen FoxLingo, elinizde altında bulunması gereken Firefox eklentilerinden biri.

Eklenti ile yaklaşık olarak 50 dili birbirine çevirebiliyor ve bu dillerde hazırlanmış siteleri aynen kendi dilinizde görüntüleyebiliyorsunuz. İstediğiniz bir kelimeyi seçili hale getirip eklentinin araç çubuğunda bulunan Text menüsünden Turkish’i seçerseniz başka bir sayfada anlamını bulmak istediğiniz kelimenin Türkçe sonuçlarını görüntüleyebiliyorsunuz.

Sayfayı Tamamen Çevirin

Eklentinin bir başka özelliği ise o anda bulunan sayfadaki tüm kelimeleri otomatik olarak taratıp, sayfayı belirlediğiniz dilde yeni haliyle görüntüleyebilmeniz. Bu işlemi yapmak için de araç çubuğundaki AutoTrans butonunu kullanmanız gerekiyor.


::
Eklentiyi indirmek için tıklayın.

:: Eklenti ile ilgili sorunlarınızı forumda paylaşın.

Bilgi için: FoxLingo
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yabancı Sitelerde Çekinmeden Dolaşın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  mükemmel birşey çok teşekkürler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Web sayfasının tümünü Türkçe olarak da görüntüleyebiliyormu?…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  süpeeeeerrrrrr

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çeviri programlarıyla ugraşmak yerine eklentiye tıklamak yeterli olacak yani…

  Baya güzelll

  ~KAPTANIDERYA~

" Yabancı Sitelerde Çekinmeden Dolaşın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yabancı Sitelerde Çekinmeden Dolaşın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yabancı Sitelerde Çekinmeden Dolaşın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "