Okunma

Fransa, Tor Ağını Yasaklamaya Hazırlanıyor!


13 Aralık 2015 Pazar 07:00
Fransa, Tor Ağını Yasaklamaya Hazırlanıyor!

Gizlilik odaklı servislerin başında yer alan Tor Ağı, sık sık suç barındırması ve aracılık etmesi ile de gündeme geliyor. Her ne kadar kullanıcılarına, büyük güvenlik vaat etse de Tor Ağı, hükümetler tarafından da bir o kadar kötü gözler görülüyor.

Bu durumun son örneği ise, Fransız Hükümeti tarafından gösterilmiş oldu. Aktarılan bilgilere göre Fransa, Tor Ağını yasaklamak istiyor.

Fransa, Tor Ağını kapatmak istiyor!

15-12/13/news_1-tor-agi.png

Geçtiğimiz dönemlerde yaşanan terör olaylarından sonra Fransa, ciddi anlamda tedbirler almak adına adımlar atıyor. Bu adımlar arasına son olarak, Tor Ağı da katılmış oldu. Hükümet tarafından aktarılan bilgilere göre Tor Ağı, terör eylemleri ve iletişimleri için bir araç olarak kullanılıyor. Takip etmesi, diğer sistemlere göre daha zahmetli olan Tor Ağı, bu yapısından dolayı da, Fransız hükümeti tarafından istenmeyen bir sistem haline geliyor.

Bu açıklamaya, Tor Ağı’nın nasıl kapatılacağı veya ne gibi atılımlar yapılacağı bilgisi eklenmiş değil. Ancak Fransız Hükümeti tarafından atılacak böyle bir adım, benzer konularla sık sık gündeme gelen Tor Ağı için, etkili bir hamle olacağa benziyor.

:: Fransa’nın, Tor Ağını kapatmak istemesi ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Fransa, Tor Ağını Yasaklamaya Hazırlanıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kusura bakmasınlar ama bi boh yiyemezler, burda da olsa kimse sesini çıkarmaz çünkü kullanım oranı düşük diye tahmin ediyorum oransal olarak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  -ci troller tor artık izlenebiliyor…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tor deep web denen internetin gizli yüzünü açığa çıkaran browser dır

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye de olsa kemalistler hemen hükümeti avrupaya şikayet ederdi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Inanmayin bu tarz seylere milyarlarca kisinin bulundugu trafikten kotulerini ayiklamaya calisiyorlar siz burdan gidin diyolar ingilterede bir ara whatsapp kapaticakti yazismalar izlenmiyor diye

 6. SDN Okuru dedi ki:

  "Burda olsa olay olurdu"cu tayfa gelmiş. Fransanın haklı sebepleri var. Senin sebebin ne ? Siyasi amaçlı interneti kısıtlayanlarla fransayı bir tutuyorsunuz gülüyorum.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Vay arkadaş bu fransanın önlemini kimine göre yasağını bile bizim hükümet e bağlayanlar size pes diyorum! Böyle yaparak kaybetmeye mahkumsunuz.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlarında dediği gibi, türkiyede yapılsa dünya ayağa kalkardı.Ama sorun değil arkadaşlar bizler müslüman türk devleti olarak dünya ile tek başımıza baş etmeye alışığız.Onların hepsi bir ise bizde buradayız.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Torsuz internet pilavsız kuruya benzer

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ah bide tor ağının ne olduğunu bilseydik.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  tor ağını kapatmak internetin fişini çekmekle aynı!

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Hukumet Türkiyede bu yasagi dile getirse ortalik kaynar. Ama avrupada olunca hakli bi sebebi vardir degil mi?

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bursa olsa diktatör

" Fransa, Tor Ağını Yasaklamaya Hazırlanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fransa, Tor Ağını Yasaklamaya Hazırlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fransa, Tor Ağını Yasaklamaya Hazırlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "