Okunma

Fransızların İnternet Alışkanlıkları


04 Şubat 2009 Çarşamba 12:52
Fransızların İnternet Alışkanlıkları

Gün geçmiyor ki internet kullanımıyla ilgili yeni bir araştırma yapılmasın. Nielsen Online’ın Fransızların internet kullanım alışkanlıklarıyla ilgili yaptığı çalışma da bu tür bir araştırma. Firma, Ocak-Kasım 2008 döneminde bir Fransızın ortalama kaç site gezdiği, bir sitede ne kadar kaldığı ve 30 günlük dönemde toplam kaç saatini online geçirdiğiyle ilgili bir araştırma yapmış.


Fransızlar artık Eiffel Kulesi’ne gitmek yerine internette takılıyor.

Yapılan araştırmaya göre Fransa’daki online nüfus Ocak 2008’de 34 milyon 850 binden, Kasım 2008’de 40 milyon 130 bine yükselmiş durumda. Nielsen Online, sonuçlara göre bir Fransızın Kasım 2008 döneminde 58 kez internete bağlandığını, bu bağlanmalar sonrası 100 kadar farklı site gezdiğini, 30 günlük dönemde toplam 61 saat 31 dakika 18 saniyesini internet başında geçirdiğini ve bir sitede ortalama 46 saniye kaldığını belirlemiş.

Rakamlar Yanıltıcı Olabilir mi?

Nielsen Online’ın bu araştırmasını destekleyici bir araştırma Avrupa İnteraktif Reklamcılık Derneği’nden geldi. Mediascope Avrupa adlı bu araştırmada Fransa’daki internet kullanıcılarının, diğer Avrupa ülkelerindeki kullanıcılara göre daha fazla çevrimiçi kaldığı tespit edilmiş durumda. Yapılan değerlendirmede her üç Fransızdan ikisinin her gün internete bağlandığının da altı çiziliyor.

:: Peki siz günde ortalama kaç saatinizi internet başında geçiriyorsunuz?

 

 

 
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fransızların İnternet Alışkanlıkları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fransızların İnternet Alışkanlıkları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fransızların İnternet Alışkanlıkları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "