FreeZone Stüdyo, Vodafone Park’ta açıldı -Vlog!


27 Kasım 2017 Pazartesi 19:23
FreeZone Stüdyo, Vodafone Park’ta açıldı -Vlog!

Vodafone, yeni dijital stüdyosu FreeZone Stüdyo lansmanını yaptı. Vodafone Park’ta açılan FreeZone Stüdyo, peki bizlere neler sunacak? Cevabı videomuzda.

Genç yetenekler için yeni fırsat: Vodafone FreeZone Stüdyo

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Park’ta Türkiye’nin en son teknolojiye sahip profesyonel müzik stüdyolarından birini açacak olan Vodafone, müziğini geliştirmek ve geniş kitlelere ulaştırmak isteyen genç yeteneklere destek olacak.

Dünyada bir stadyum içinde açılmış ilk dijital müzik stüdyosu olacak Vodafone FreeZone Stüdyo’da, gençler en iyi ekipmanları kullanarak ve profesyonel ekiplerden koçluk alarak kayıt yapabilecek. Böylece, ürettikleri müziği tüm Türkiye’ye duyuracak olan genç yetenekler albüm yapma fırsatı da bulacak.

FreeZone Stüdyo’da profesyonel kayıt, dijital konser ve canlı yayın imkanı

Vodafone FreeZone Stüdyo’da, genç müzikseverler en iyi ekipmanları kullanarak ve profesyonel ekiplerden koçluk alarak kayıt yapabilecek.

Böylece, ürettikleri müziği tüm Türkiye’ye duyuracak olan genç yetenekler albüm yapma fırsatı da bulacak. Profesyonel kayıt özelliğine sahip olan Vodafone FreeZone Stüdyo, stüdyo içinde düzenlenecek canlı konserlere de ev sahipliği yaparak Türkiye’nin yeni dijital konser sahnesi olacak.

Tonmaysterle kayıt imkânı

Vodafone FreeZone Stüdyo, Türkiye’de müzik yapan tüm gençlere açık olacak.

Genç yetenekler, haftanın 6 günü 12.00-24.00 saatleri arasında hizmet verecek Vodafone FreeZone Stüdyo websitesi (Freezonestudyo.com) üzerinden online rezervasyon yaptırarak stüdyoda 4 saat boyunca diledikleri gibi çalışabilecek, tonmaysterden teknik koçluk alarak kayıtlarını gerçekleştirebilecek ve stüdyodan çıkarken bu kayıtları alabilecek. Böylece Vodafone FreeZone Stüdyo, genç müzikseverlere profesyonel kayıt yaparak Türkiye genelinde isimlerini duyurma fırsatı verecek.

Dijital konser deneyimi

Vodafone FreeZone Stüdyo, müzik yapan gençlerin yanı sıra müziksever gençlere de imkânlar sunacak. Bu gençler, sevdikleri sanatçıların canlı konserlerini her ay en az 1 kere Vodafone FreeZone Stüdyo websitesi üzerinden ister cep telefonlarından, ister bilgisayarlarından, isterlerse tabletlerinden izleyerek ve etkileşime geçerek dijital konser deneyimi yaşayabilecek. Müziksever gençler, bu sanatçıların başka yerde bulamayacakları performanslarını, hikâyelerini ve röportajlarını Vodafone FreeZone Stüdyo websitesinden ve Vodafone FreeZone YouTube kanalından takip edebilecek. YouTube kanalında farklı müzik tarzlarından sanatçıların katılacağı ve Vodafone FreeZone Stüdyo içinde gerçekleşecek etkinliklerin videoları yayınlanacak. Vodafone FreeZone Stüdyo ayrıca, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle düzenlenecek özel performanslara da ev sahipliği yapacak.

Kayıt videoları YouTube’a yüklenecek

Vodafone FreeZone Stüdyo’da kayıt yapan gençlerin videoları da çekilecek ve bu videolar gençlerin seslerini geniş kitlelere duyurabilmesi için Vodafone FreeZone YouTube kanalına yüklenerek Türkiye geneline ulaştırılacak. Performanslar arasından seçilecek bir gruba single yapma fırsatı da sunulacak. Böylece genç yetenekler, yeni hayranlar ve takipçiler kazanarak sektörde keşfedilme şansı elde edecek. Kayıt yapan gençlerin yanı sıra stüdyoda gerçekleşecek canlı konserler, özel performanslar ve farklı tarzlarda içerikler de YouTube kanalında yer alacak. Ayrıca, müzik dünyasının bilirkişilerinin eğitici ve yönlendirici videoları Vodafone FreeZone YouTube kanalından tüm gençlerle paylaşılacak.

Etkinlikte çektiğimiz vlog ve mini röportajı aşağıda izleyebilirsiniz, diğer detayları da yazının devamında okuyabilirsiniz. İyi seyirler…

Engin Aksoy: “Önümüzdeki 5 yılda müziğin dijitalleştirilmesine 100 milyon TL daha yatırım yapmayı hedefliyoruz”

Vodafone FreeZone Stüdyo, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, proje ortaklarından GNL Entertainment’ın Kurucusu ve CEO’su Alp Çağrı Günal ve müzik sektörünün deneyimli isimlerinden Şafak Ongan’ın katılımıyla Vodafone Park’ta düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Toplantıda, dijital müzik sektörünün gelişimi, Vodafone FreeZone Stüdyo’nun yapım süreci ve gelecek hedefleri hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Vodafone FreeZone Stüdyo ile gençlere yeni bir özgürlük alanı sunmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, müziğin toplumların gelişim ve dönüşümüne katkı sağladığına inanıyoruz. Müzik yatırımlarımızda genişbant teknolojilerini kullanarak hem daha iyi bir müzik deneyimi sağlıyor, hem de müziğin daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı oluyoruz. Vodafone FreeZone çatısı altında bugüne kadar müziğe 90 milyon TL yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yılda müziğin dijitalleştirilmesine 100 milyon TL daha yatırım yapmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en son teknolojiye sahip profesyonel müzik stüdyolarından biri olan Vodafone FreeZone Stüdyo ile hem müzik yapan hem de müzik dinlemeyi seven gençlere ulaşmayı hedefliyoruz. Müziğini daha profesyonel bir seviyeye taşımak isteyen gençler için teknik ve lojistik engelleri ortadan kaldırarak yaptıkları müziği daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı sunacağız. Gençlerimiz, bu stüdyo sayesinde, kaliteli ekipmanlarla ve bir tonmaysterden teknik destek alarak kayıt yapabilecekler. Ayrıca, sevdikleri sanatçıların daha önce başka yerde görmedikleri performanslarını canlı izleyebilecekler. Böylece Vodafone FreeZone Stüdyo, hem bir ‘dijital müzik stüdyosu’, hem de bir ‘dijital konser sahnesi’ olarak hizmet verecek. Yılda 1.000’den fazla müzik grubunun stüdyonun olanaklarından faydalanmasını hedefliyoruz. Bu yatırımımızın hem gençlerin gelişimine hem de sektörün büyümesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Vodafone FreeZone olarak, ‘müzik’ ve ‘müzik alanında genç yetenekleri desteklemek’ denince akla gelen ilk marka olmak istiyoruz. Bu kapsamda, gençlerin yeteneklerini özgürce sergileyebilecekleri alanlarda onlara yeni fırsatlar sunmaya devam edeceğiz.”

Alp Çağrı Günal: “Türkiye’nin yeni dijital konser sahnesi olacak”

GNL Entertainment Kurucusu ve CEO’su Alp Çağrı Günal, şöyle konuştu:
“Vodafone FreeZone Stüdyo, hem ekipmanlarıyla, hem de ekipleriyle amatör müzisyenlere profesyonel kayıt imkânı tanıyan, Türkiye’de müzik üretiminde fırsat eşitliği için atılmış dev bir adım olacak. Aynı zamanda, Türkiye’nin yepyeni dijital konser sahnesi olacak.”

Şafak Ongan: “Müzik alışkanlıkları dijitalleşiyor”

Müzik sektörünün yakından tanıdığı deneyimli isim Şafak Ongan ise şunları kaydetti:
“Türkiye müzik sektörünün büyüklüğü yaklaşık 258 milyon dolar. Müzik sektörünün dijitalleşmesinin yeni dönemindeyiz. Müziği satın almıyor, kiralıyoruz. Müzik dinleme alışkanlığı ise streaming yapan dijital platformlardan müzik dinlemek olarak seneler içinde değişti. 2016 yılı itibarı ile dünyada dijital müzik stream gelirleri, dijital müzik download sayısını geçti. Müzik stream servislerinin paralı üye sayısı 2014’e oranla %40,2 büyürken, ücretsiz stream dinleme ise %30,6 büyüme sağladı. Dijital gelir, toplam gelirin %49,7’sini oluşturuyor. Bu trend daha da artacak.” dedi.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “FreeZone Stüdyo, Vodafone Park’ta açıldı -Vlog!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Vodafone park nedir? Bir gideri var midir? O park, bu park, arkadas uretim tesisi kurmuyorlar ki. Sadece vatandaslarimizin cebindeki paraya goz dikti bu sahislar. Ortacagda kilise yerli halki calistirirdi ustelik para da vermezlerdi, paralarini alirdi aylik kilise bedeli adiyla, paralarini odeyemezlerse afaroz ederdi(oldururlerdi), simdi de ayni mantalite kapital sirketlerde ***** hicbirsey icin aylik ucretini odemezsen o hicbirseyi ay sonunda kesiyor. Yada hicbirsey icin seni mahkemeye veriyor icra yoluyla hicbirseyin karsiligi olarak belirttikleri parayi aliyorlar. Bu kapitalizmin bir sonu gelmeli.

" FreeZone Stüdyo, Vodafone Park’ta açıldı -Vlog! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FreeZone Stüdyo, Vodafone Park’ta açıldı -Vlog! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FreeZone Stüdyo, Vodafone Park’ta açıldı -Vlog! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 2. 2 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 3. 3 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 4. 4 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 5. 5 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 6. 6 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 7. 7 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 8. 8 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!